خرید زمین در ترکیه

آیا خرید زمین سرمایه گذاری خوبی در استانبول است؟

آیا یک فرد خارجی می تواند در ترکیه زمین بخرد؟

سوال بسیاری از مشتریان ما اینست که آیا امکان خرید زمین در ترکیه برای افراد خارجی، وجود دارد؟ جواب این سوال بله است، اما استثنا وجود دارد، به جز زمین های کشاورزی و یا خرید مساحت زیادی زمین، خرید زمین برای یک فرد خارجی امکان پذیر است.
با نگاهی عمیق تر می خواهیم ببینیم خرید زمین در ترکیه چقدر سودآور است.
دو نوع سرمایه گذاری زمین در ترکیه وجود دارد.

بانکداران زمین و توسعه دهندگان

بانکداران زمین با هدف سود قابل توجه از سرمایه گذاری، زمینی را خریده و برای چندین سال آن را نگه می دارند.
برای این که این اتفاق بیوفتد، لازم است تغییری در منطقه ایجاد شود. منطقه جزو اراضی قابل ساخت شود و در آن زمان، سرمایه داران زمین های خود را تقسیم بندی کرده و می فروشند. اگر شما بتوانید چنین زمینی را پیدا کنید، سرمایه گذاری خیلی خوبی کرده اید.
توسعه دهندگان زمین با هدف توسعه و ساخت آن، زمین را می خرند. این مناطق جزو اراضی قابل ساخت و ساز بوده و آماده توسعه هستند. پس از تصویب یک پروژه،ساخت و ساز در این زمین ها آغاز می شود.

نحوه سرمایه گذاری روی زمین در ترکیه

یک سرمایه گذار موفق، باید دانش داشته باشد. برای نیل به این هدف، شما باید شبکه خوبی در شهرداری داشته باشید و یا با افرادی که خود را وقف یافتن منابع زمین کرده اند، ارتباط داشته باشید و یا افرادی که می دانند در چه منطقه ای ،چه اتفاقی خواهد افتاد را بشناسید.
سرمایه گذاران در ترکیه دو نوع زمین را هدف قرار می دهند.
Arsa (منطقه قابل توسعه): زمین های اطرف و در محدوده شهرها. این ها زمین هایی هستند که برنامه ریزی شده اند. شما می توانید آنها را بخرید و روی آنها بنا بسازید. اگر چه پیش از ساخت باید تائید پروژه خود را بگیرید. این زمین ها ممتاز هستند.
Tarla (منطقه خارج از شهر): در این زمین ها پتانسیل وجود دارد. البته برای این مناطق گاهی تا 10 سال باید صبر کرد و طبیعتا بسیاری از سرمایه گذاران ، علاقه مند به سرمایه گذاری میان مدت هستند. این بدین معناست که دانستن زمان تغییر طبقه بندی زمین بسیار مهم است و عامل مهم در موفقیت این گونه سرمایه گذاری هاست.
برای قرار گرفتن در زمان مناسب و مکان مناسب ، شما نیاز به شناخت مردم دارید.
برای بیشتر این زمین ها، زمان لازم برای تغییر کاربری آنها ، به طور میانگین 5 سال است. برای بسیاری از سرمایه گذاران این زمان طولانی است. این را هم در نظر داشته باشید که همواره سرمایه گذاران ترک، پیش از شما نسبت به این موضوع آگاهند.

فرودگاه جدید استانبول
فرودگاه استانبول یک نمونه خوب از این مورد است. فرودگاه جدید استانبول که سال گذشته افتتاح شد، از 5 سال پیش پروژه ساخت آن آغاز شد، اما سرمایه گذاران خارجی، از دو یا سه سال قبل ، شروع به پرس و جو راجع به آن کردند. برنامه ریزی این کار از 12 سال پیش آغاز شده بود و بانکداران زمین از 15 سال پیش روی آن سرمایه گذاری کرده بودند. در آن زمان ، همه مناطق اصلی توسط سرمایه گذاران خریداری شده بود.

برای کسب اطلاعات دقیق راجع به خرید ملک در استانبول و خرید زمین در ترکیه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امکان سرمایه گذاری در زمین ترکیه وجود دارد؟

بله، می توانید شانس بیاورید. اما خیلی سخت.
اگر به دنبال سرمایه گذاری چند صد هزار دلاری هستید و می خواهید درآمد کسب کنید، در حال رویاپردازی هستید.
اما اگر شما یک سرمایه گذار با 20، 30 میلیون دلار در جیبتان هستید، داستان متفاوت است.
اگر قصد سرمایه گذاری در بخش زمین ترکیه را دارید، باید پول زیادی به همراه داشته باشید، تا توجه شهرداری های محلی را به خود جلب کنید. در این صورت آنها استقبال کرده و مطمئنا کمک می کنند.
شما می خواهید به یک جامعه کمک کنید و آنها به شما کمک می کنند. کارها در ترکیه به این صورت پیش می رود.

بر اساس شنیده ها، سرمایه گذاری نکنید

ممکن است شنیده باشید که قرار است یک جاده جدید، در این منطقه کشیده شود، یا توسعه جدیدی برای حومه شهر در نظر گرفته شده. ممکن است شایعاتی از این دست را زیاد بشنوید.
بر اساس شنیده ها، سرمایه گذاری نکنید. اگر شما به عنوان یک فرد خارجی، این چیز ها را شنیده اید، سزمایه گذاران ترکیه و بانکداران زمین خیلی پیش از این آن را شنیده بودند و سرمایه گذاری کرده بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *