اجاره خانه در استانبول - پیلهاجاره خانه در استانبول

هر ساله افراد زیادی از سر تا سر دنیا تصمیم به اقامت یا زندگی در استانبول می گیرند. از آن جا که ترکیه قوانین سخت گیرانه ای درزمینه سکونت یا گرفتن اقامت در این کشور ندارد، متقاضیان زیادی هر ساله وارد ترکیه می شوند و این افراد نیاز به سر پناهی برای ادامه زندگی دارند. اجاره خانه در استانبول یکی از راه هایی است که برخی افراد برای گذران زندگی خود در این شهر پر جمعیت انتخاب می کنند. استانبول بنا به آمار و اطلاعات شهر ارزانی نیست و گران ترین شهر ترکیه هم حساب می شود اما به صورت کلی ترکیه یکی از ارزان ترین کشور ها برای اجاره ملک است. به همین جهت اجاره خانه در استانبول به اشکال مختلفی امکان پذیر است. اجاره خانه در استانبول به صورت مجلل در ویلاهای لوکس تا یک آپارتمان کوچک در حومه شهر انتخاب های زیادی را پیش روی شما خواهد گذاشت. شما بر اساس نیاز و بودجه تان می توانید اجاره خانه در استانبول را در برنامه های خود قرار دهید.شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله این کار را برای شما آسان خواهد کرد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فایل صوتی این متن

 حدود قیمت اجاره خانه در استانبول

وقتی صحبت از سکونت در ملکی در میان باشد، اولین پرسش درباره قيمت آن است. برای اجاره خانه در استانبول هم نیاز دارید تا جدیدترین قیمت ها را داشته باشید. حدود قیمت اجاره خانه در استانبول را بر اساس چند عامل می توان بیان کرد. مهم ترین عامل قیمت گذاری برای اجاره خانه در استانبول، محله آن است. طبیعی است که تمام مناطق یک شهر از شرایط یکسانی برخودار نباشند. عواملی که یک محله را از محله دیگر گران تر می کنند، می توانند نزدیکی به مرکز شهر، شلوغی یا خلوتی، آرامش و امنیت، حمل و نقل عمومی، نزدیکی به تنگه بسفر یا دریا، سطح پروژه های مسکونی و… باشند. بر اساس این عوامل در برخی محله ها اجاره بهای بالاتری طلب میکنند.

بر این اساس حدود قیمت اجاره خانه در استانبول برای یک واحد ١٠٠ متری چیزی مابین ١٣٠٠ تا ١٧٠٠ لیر می باشد. هر چند به طور قطع خانه هایی با نرخ های متفاوت تر نیز پیدا خواهند شد. برای قشر دانشجو اجاره خانه در استانبول ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. مخصوصا اینکه هر چه به دانشگاه ها نزدیک تر شوند نرخ اجاره بها نیز افزایش می یابد. در مناطق مرکزی استانبول نرخ اجاره بها حتی ممکن تا ۴٠٠٠ لیر برای یک خانه غیر لوکس هم برسد.

اجازه خانه در استانبول به صورت مبله نیز امکان پذیر است به خصوص برای افرادی که مدت اقامت کوتاه تری دارند اجاره بهای این خانه ها چیزی حدود ٣٠ درصد گران تر است.اجاره خانه در استانبول هر ساله بر اساس نرخ تورم متغیر خواهد بود.

اجاره خانه در استانبول - پیله

اجاره خانه در استانبول چه قوانینی دارد؟

 

١.کمیسیون آژانس املاک برای اجاره خانه در استانبول، ١٢ درصد از کل مبلغ قرارداد می باشد.

٢.معمولا در زمان شروع قرارداد، ملزم هستید مبلغ اجاره دو ماه را به عنوان امانت پرداخت نمایید. این مبلغ در پایان قرارداد اگر آسیبی به خانه وارد نشده باشد یا دیر کردی در پرداخت اجاره بها نداشته باشید به شما پس داده می شود. البته این مبلغ برای اجاره خانه در استانبول به صورت کوتاه مدت پرداخت نخواهد شد.

٣.ملکی که در استانبول برای اجاره آگهی می شود باید مجوز برای اجاره دادن داشته باشد. بهتر است از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

۴.پس از اتمام قرارداد و ثبت آن در دفتر املاک، نیاز است تا به همراه مدارک به ادارات آب و برق و گاز مراجعه کنید. در این ادارات نیز مبلغی به عنوان امانت از شما گرفته می‌شود تا به شما اجازه دهند از این خدمات استفاده کنید.

مشاورین شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله در تمامی مراحل ثبت قرارداد اجاره خانه در استانبول، یاری رسان شما خواهند بود.


برای خواندن مطالب درمورد اجاره خانه مبله در استانبول میتوانید:

برای اجاره خانه در استانبول باید اقامت ترکیه داشت؟

 

خیر، برای اجاره خانه در استانبول به خصوص برای کوتاه مدت نیازی به داشتن اقامت نیست. اما با ارائه اجاره نامه رسمی به اداره مهاجرت ترکیه می توانید به مدت یک سال اقامت ترکیه را دریافت کنید. پس از یک سال اقامت شما با ارائه ی اجاره نامه تمدید نخواهد شد.

اجاره خانه در استانبول - پیله

مناطق ارزان برای اجاره خانه در استانبول

 

ارزان‌ترین مناطق برای خانه در استانبول، معمولا مناطق حاشیه شهر، مناطق غیر بومی یا مناطقی هستند که دسترسی خوبی به حمل و نقل عمومی ندارند. مناطقی مثل:

Beylikdüzü، (بیلیکدوزو)

Esenyurt  (اسنیورت)

Avcılar، (آوجیلار)

Sancaktepe (سانجاک تپه)

Silivri، (سیلیوری)

Catalca، (چاتالجا)

Sultangazi (سلطان گازی)

Basaksehir (باشاک شهیر)

 را می توان جزو مناطق ارزان قیمت برای اجاره خانه در استانبول در نظر گرفت.

 

 

مناطق قیمت متوسط برای اجاره خانه در استانبول

 

برخی مناطق برای اجاره خانه در استانبول وجود دارند که از نظر اجاره بها تقریبا برای هر قشری مناسب هستند. اجاره بها در این مناطق بازه بزرگی را بعضا شامل می شود. مناطقی مثل:

 بی اوغلو (Beyoğlu)، که از تاریخی ترین مناطق است و میدان تقسیم و خیابان استقلال را هم شامل می شود.

 فاتح (Fatih)، که از نقاط پر جمعیت شهر است با بازار اصلی مجاورت دارد و خانواده ها بیشتر به سکونت در این محله ترجیح می دهند.

 زیتین بورنو (Zeytinburnu)، کمی خلوت تر از فاتح است و قشر متوسط و بالای جامعه برای سکونت در این محله تمایل دارند.

 شیشلی (Şişli)، با اینکه در نگاه اول ممکن است منطقه ای لوکس بهشمار برود اما برای سکونت قشر متوسط نیز مناسب است.

 باهچلی اولر (Bahçelievler)، یکی از مناطق مدرن و رو به پیشرفت استانبول محسوب می‌شود. در این محله بیشتر مجتمع هایمسکونی به چشم می خورند.

 کوچوک چکمجه (Küçükçekmece)، از مناطق رو به پیشرفت و محبوب مهاجرین محسوب می شود. امکانات رفاهی خوبی در این منطقهتدارک دیده شده و از آن جا که متقاضی مهاجر زیادی دارد، اجاره بها در برخی محله های آن بسیار مناسب است.

اجاره خانه در استانبول - پیله

 باغجیلار، اسنلر، گوندوغان، بایرام پاشا، این چهار منطقه هم مناسب سکونت قشر متوسط هستند اما از آنجایی که مهاجرین بسیار کمی در این مناطق سکونت دارند و خانه های قدیمی هم زیاد هستند، معمولا برای اجاره خانه در استانبول پیشنهاد نمی شوند.

حدود متراژ خانه های استانبول برای اجاره بسیار متغیر است و ازخانه های کوچک ۵٠ متری تا ویلا های بزرگ و لوکس را شامل می شود

مشاورین شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله در تمام مناطق آماده ارائه‌ی پیشنهاد و هر گونه راهنمایی به متقاضیان اجاره خانه در استانبول هستند.

آیا برای اجاره خانه در استانبول باید اقامت ترکیه داشت؟

خیر، برای اجاره خانه در استانبول به خصوص برای کوتاه مدت نیازی به داشتن اقامت نیست. اما با ارائه اجاره نامه رسمی به اداره مهاجرت ترکیه می توانید به مدت یک سال اقامت ترکیه را دریافت کنید. پس از یک سال اقامت شما با ارائه ی اجاره نامه تمدید نخواهد شد.

مناطق ارزان برای اجاره خانه در استانبول کدام است ؟

ارزان‌ترین مناطق برای خانه در استانبول، معمولا مناطق حاشیه شهر، مناطق غیر بومی یا مناطقی هستند که دسترسی خوبی به حمل و نقل عمومی ندارند. مناطقی مثل:

Beylikdüzü، (بیلیکدوزو)

Esenyurt  (اسنیورت)

Avcılar، (آوجیلار)

Sancaktepe (سانجاک تپه)

….

اجاره خانه در استانبول چه قوانینی دارد؟

١.کمیسیون آژانس املاک برای اجاره خانه در استانبول، ١٢ درصد از کل مبلغ قرارداد می باشد.

٢.معمولا در زمان شروع قرارداد، ملزم هستید مبلغ اجاره دو ماه را به عنوان امانت پرداخت نمایید. این مبلغ در پایان قرارداد اگر آسیبی به خانه وارد نشده باشد یا دیر کردی در پرداخت اجاره بها نداشته باشید به شما پس داده می شود. البته این مبلغ برای اجاره خانه در استانبول به صورت کوتاه مدت پرداخت نخواهد شد.

3. ….

برای تماشای فیلم زیر لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.