انواع خانه با متراژ های مختلف برای اجاره در ترکیه

بسته به میزان بودجه و سلیقه ی شما، خانه های مختلفی در ترکیه وجود دارند که از نظر شرایط رفاهی ، امنیتی و مالی با یکدیگر متفاوتند تا هرکسی در هر شرایطی بتواند انتخاب مناسبی برای اجاره خانه در ترکیه داشته باشد .

1.آپارتمان ها : می توان گفت آپارتمان ها بهترین گزینه برای افرادی هستند که قصد اجاره خانه در ترکیه را دارند اما بودجه ی به نسبت محدود تری دارند و فضای کاربردی و هزینه ی پایین تر برای آن ها حائز اهمیت است . آپارتمان ها در عین داشتن فضای مرتب و ساختمان جدیدتر ، شارژ کمتری هم دارند و می توانید متناسب با بودجه ی خود ، آپارتمان با متراژ مورد نظر خود را پیدا کنید .

2.ویلاها : ویلاها ملک های شخصی با متراژ بالاتر نسبت به آپارتمان ها هستند که می توانند مستقل یا داخل یک مجموعه ی ویلایی باشند . کسانی که هنگام اجاره خانه در ترکیه به داشتن فضای خصوصی و مجلل بودن خانه اهمیت می دهند و مشکلی از بابت هزینه ی آن ندارند معمولا سراغ ویلاها می روند .

3.سیته ها : شهرک ها یا مجتمع های مسکونی که به تازگی در ترکیه رواج یافته اند “سیته” نام دارند و دارای فضای محصور، نگهبانی و فضای سبز هستند . در سیته ها می توان اجتماع چند ساختمان آپارتمانی یا اجتماع ویلاها را مشاهده کرد .

4.رزیدنس ها : رزیدنس ها نیز از ساخت و ساز های جدید در ترکیه به حساب می آیند و در واقع برج های بلندی هستند که واحد های مسکونی زیادی را در خود جای می دهند . این برج ها دارای نگهبانی ، مجموعه های ورزشی و انواع امکانات تفریحی هستند و مناسب افرادی هستند که علاقه مند به اجاره خانه در ترکیه به همراه امکانات تفریحی می باشند .

اجاره خانه در ترکیه - پیله

اجاره خانه در ترکیه شامل چه شرایط و قوانینی است ؟

اجاره خانه در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت در این کشور است . البته فرد متقاضی تا نود روز با داشتن پاسپورت معتبر ایران می تواند خانه را اجاره کند اما بعد از گذشت این مدت نیاز به اخذ اقامت دارد . در ترکیه مبلغ رهن وجود ندارد و به جای آن مبلغی معادل دو ماه اجاره ، در ابتدا پرداخت می شود . اجاره خانه در ترکیه می تواند روزانه ، ماهیانه یا سالیانه باشد . به همین دلیل بعضی از مسافران در طول سفر خود ترجیح می دهند به جای سکونت در هتل ها ، خانه ای را اجاره کنند و در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنند . انجام بازسازی ها و تعمیرات ضروری پیش از اجاره دادن خانه ، بر عهده ی مالک است و هم چنین قبوض آب و برق و گاز نیز باید به نام مستاجر باشند .

چقدر هزینه برای اجاره خانه در ترکیه لازم است ؟

هزینه ی لازم برای اجاره خانه در ترکیه، فقط شامل مبلغ اجاره ی ماهیانه نمی شود . بلکه روند اجاره کردن هم شامل هزینه های جانبی ای است که به آن ها می پردازیم :

  1. هزینه ی اجاره خانه در ترکیه به نسبت شهر و محله تغییر می کند . مثلا استانبول و ازمیر جزو شهر های گران قیمت ترکیه هستند . اما این هزینه به موارد دیگری مانند متراژ ، سن خانه، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات آن نیز بستگی دارد .
  2. اگر خانه ی مد نظر خود را از طریق شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله پیدا کنید ، باید دوازده درصد مبلغ کل قرارداد را به بنگاه پرداخت کنید.
  3. هنگام اجاره خانه در ترکیه ، دو برابر مبلغ اجاره ی ماهیانه باید به عنوان امانت یا دیپوزیت به مالک پرداخت شود که در صورت تحویل دادن خانه بدون آسیب دیدگی و خسارت ، این مبلغ به شما بر می گردد .
  4. بعد از دریافت اجاره نامه ، مستاجر باید برای وصل کردن آب ، برق و گاز به ادارات مربوطه مراجعه کند و ضمن پرداخت مبلغ مشخصی ، به دریافت حق اشتراک اقدام کند .

اجاره خانه در ترکیه - پیله

شهر های خوب برای اجاره خانه در ترکیه

بزرگ ترین و مشهور ترین شهر های ترکیه عبارتند از استانبول ، ازمیر ، آنکارا و آنتالیا که هر کدام با توجه به شرایط فرد ، می توانند انتخاب مناسبی برای سکونت باشند :

    1. استانبول بزرگ ترین ، پر جمعیت ترین و گران ترین شهر ترکیه است . اگر برای اجاره خانه در ترکیه محدودیت مالی ندارید و از شلوغی اذیت نمی شوید ، می توانید با اقامت در استانبول با فرهنگ های مختلف آشنا شوید و تنوع شغلی و و امکانات تفریحی را تجربه کنید .
    2. آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر پر جمعیت آن است . آنکارا به دلیل داشتن دانشگاه های زیاد ، انتخاب بسیاری از دانشجویان خارجی است که قصد اقامت ، تحصیل و اجاره خانه در ترکیه را دارند . هم چنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و اشتغال دارند ، آنکارا محل مناسبی است .
    3. ازمیر شهری صنعتی محسوب می شود و برای کسانی که ضمن اقامت و اجاره خانه در ترکیه ، قصد کار کردن دارند محل مناسبی است . هزینه های زندگی در ازمیر نسبت به استانبول کمتر و برای زندگی مناسب است . غیر از این شهر های بزرگ ، شهر های دیگری مانند آنتالیا ، آلانیا ، بورسا و آدانا نیز برای اجاره خانه در ترکیه و اقامت انتخاب های خوبی هستند .


برای خواندن مطالب درمورد قیمت لیر ترکیه میتوانید:

برای اجاره خانه در ترکیه باید چقدر درآمد داشته باشیم؟

 

بازه ی درآمد مردم در ترکیه بسیار گسترده است و با توجه به نوع شغل ، میزان تحصیلات و شهر محل کار ، درآمد می تواند کم یا زیاد شود . به طور کلی حداقل درآمد مردم در این کشور دو هزار لیر و حد اکثر بیست هزار لیر است و به طور متوسط نیمی از مردم درآمد حدود هشت هزار لیر دارند . قیمت اجاره خانه در ترکیه نیز بسیار متنوع است . همانطور که گفته شد ، بعضی از شهر ها از بعضی دیگر گران تر هستند و غیر از شهر محل سکونت ، متراژ ، سن ساختمان ، محله و امکانات آسایشی و رفاهی نیز در مبلغ اجاره خانه موثر هستند . میانگین هزینه اجاره خانه در ترکیه در حدود دو هزار لیر است.

نکات مهم برای اجاره خانه در ترکیه

با کمی جست و جو در سایت شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله می توانید آگهی های بسیاری را برای اجاره خانه در ترکیه پیدا کنید که تصاویر و مشخصات خانه در آن ها درج شده است . اما بهترین کار این است که به تصاویر اکتفا نکنید و تا حد امکان به طور حضوری محل مورد نظر را ببینید تا دید باز تر و تصمیم گیری راحت تری داشته باشید . اگر به زبان ترکی مسلط نیستید، شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله شخص مورد اطمینانی را که این زبان را به خوبی می داند همراه شما خواهد کرد تا در مراحل قانونی اجاره خانه در ترکیه ، پروسه ی بستن قرارداد و تحویل اجاره نامه به شما کمک کند . هنگام انتخاب خانه ی مورد نظر ، به محله و اطراف خانه خوب دقت کنید . منطقه را به خوبی ببینید و از دیگران پرس و جو کنید و از امنیت منطقه و فرهنگ بومیان آن محل مطلع شوید. مدارک کامل به همراه داشته باشید و قوانین اجاره خانه در ترکیه را به خوبی بدانید تا مشکلی به وجود نیاید .

ترکیه یکی از کشور های رو به پیشرفت است که به دلیل فرهنگ پویا و جذاب ، داشتن جاذبه های زیبا و دیدنی و قیمت مناسب تر نسبت به سایر کشور ها ، از محبوبیت زیادی بین افرادی که قصد سفر به خارج از کشور خود یا اقامت را دارند برخوردار است . ترکیه کشوری مناسب برای مهاجران است و به همین دلیل افراد با فرهنگ ها و ملیت های مختلف را می توان در این کشور دید . اجاره خانه در ترکیه هم یکی از راه های ساده برای اخذ اقامت این کشور است و از این رو افراد زیادی از این طریق ، راه خود را به این کشور باز می کنند .

شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیله مشتاق است تا شما را برای فراهم کردن مقدمات زندگی تان در این شهر پر ماجرا همراهی کند. همکاران ما در خصوص اجاره خانه مبله در استانبول اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد و خوشحال خواهند شد تا استقرار و سکونت شما به عنوان راهنما در کنارتان باشند.

انواع خانه در ترکیه چگونه است ؟

1.آپارتمان ها : می توان گفت آپارتمان ها بهترین گزینه برای افرادی هستند که قصد اجاره خانه در ترکیه را دارند اما بودجه ی به نسبت محدود تری دارند و فضای کاربردی و هزینه ی پایین تر برای آن ها حائز اهمیت است .

2.ویلاها : ویلاها ملک های شخصی با متراژ بالاتر نسبت به آپارتمان ها هستند که می توانند مستقل یا داخل یک مجموعه ی ویلایی باشند .

3…..

اجاره خانه در ترکیه شامل چه شرایط و قوانینی است ؟

در ترکیه مبلغ رهن وجود ندارد و به جای آن مبلغی معادل دو ماه اجاره ، در ابتدا پرداخت می شود . اجاره خانه در ترکیه می تواند روزانه ، ماهیانه یا سالیانه باشد . به همین دلیل بعضی از مسافران در طول سفر خود ترجیح می دهند به جای سکونت در هتل ها ، خانه ای را اجاره کنند و در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنند . انجام بازسازی ها و تعمیرات ضروری پیش از اجاره دادن خانه ، بر عهده ی مالک است و هم چنین قبوض آب و برق و گاز نیز باید به نام مستاجر باشند .

شهر های خوب برای اجاره خانه در ترکیه کدامند ؟

از شهر های بزرگ و مناسب برای اجاره خانه میتوان به استانبول ، آنکارا ،ازمیر  و ….  اشاره کرد.

برای تماشای فیلم زیر لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *