استانبول

استانبول دروازه ای جهانی

سرزمین پایداری و اعتماد

در کنار روابط بین اللملی، تجاری و اقتصادی، آنچه باعث پذیرش استانبول به عنوان نقطه تلاقی بین اروپا و آسیا شده است، شکل گیری تمدن های متعدد موفق در این شهر است.

ارتباط مردم با یکدیگر، بالا رفتن ارزش گنجینه های طبیعی و سنتی استانبول به سبب افزایش تعداد بازدید کنندگان خارجی، فرصت کافی برای کمک به درک واقعی و پیوند بالغ دوستی میان فرهنگ های مختلف در این شهر را فراهم می آورد.

مطلوب ترین ارتباطات

ادعای داشتن بهترین فرودگاه های جهان همچون فرودگاه صبیحه گوکچن و فرودگاه بین المللی آتا ترک که هم اکنون جای خود را به فرودگاه جدید استانبول داده است.

این فرودگاهها، دسترسی بی دردسری نه تنها برای خود ترکیه، بلکه برای کشور های حوزه ی بالکان، کشور قفقاز، خاورمیانه و فراتر از این ها به این شهر ایجاد کرده است.

بیش از 70 خط هوایی که به شهر استانبول خدمات ارائه می دهند، سالانه بیش از 90 میلیون مسافر را جا به جا می کنند.

بر اساس رتبه بندی بزرگترین شرکت های خطوط هوایی، هواپیمایی ترکیش با رشد چشمگیر، در رتبه چهارم بزرگترین شبکه ی پروازی در جهان با بیش از 301 مقصد در 121 کشور قرار گرفته است.

این شرکت در حال افزودن مقاصد بیشتر به شبکه گسترده پرواز های خود در جهان است.

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی اسکای ترکس (Skytrax) که در حوزه حمل و نقل هوایی تحقیق می کند و هر ساله درباره بهترین شرکت های هواپیمایی مناطق مختلف جهان گزارش های متعددی تهیه و منتشر می سازد، شرکت هواپیمایی ترکیش در سال 2018 جوایز “بهترین خط هوایی در اروپای شرقی، “بهترین کابین پروازهای تجاری” و “بهترین کابین غذاخوری پروازهای تجاری” را کسب کرده است.

استانبول

شهری قابل احترام در سراسر جهان

چالشی که بیشتر شهرهای خارج از آمریکا با آن روبرو هستند این است که چگونه شرایط یا توازن رابطه‌ای که تا حد زیادی با جهان در ارتباط است را تغییر داد.

که این موضوع در گزارش موسسه بروکینگز که به مطالعه در مورد کلانشهرهایی که به عنوان موتورهای رشد اقتصاد جهانی عمل می کنند، برجسته شده است.

بسته به عوامل اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی که مناطق را از یکدیگر متمایز می کنند، استراتژی ها متفاوت خواهند بود.

با این حال، تمام حوزه های مربوط به کلانشهر ها قدم اولیه در مسیر تسلط جهانی را به اشتراک می گذارند.

با بررسی دقیق و اجمالی نقاط قوت و ضعف که در کنار هم موقعیت جهانی این کشور را تعریف می کنند می توان به این مهم پی برد.

شهرهای بزرگ در اقتصادهای نو ظهور همانند استانبول، اکنون نقش اصلی را به عنوان مرکز اتصال و تقاطعی برای تعاملات جدید جهانی بازی می کنند.

بر اساس گزارشی که موسسه  PricewaterhouseCoopers PWC  تحت عنوان شهرهای فرصت منتشر کرده، استانبول را به عنوان یکی از پویاترین شهرهای جهان معرفی کرده است.

استانبول به عنوان یکی از “سرزمین های رویایی” که تصورات شما را ضبط می کند، مشخص شده است.

استانبول پنجمین گلوگاه ارتباطی در جهان

فرودگاه های فرانکفورت، آمستردام شیفول، شارل دوگل پاریس، فرودگاه جدید استانبول، هیترو لندن، فرودگاه های مونیخ جزء بزرگترین فرودگاه ها شناخته می شوند که 6 گلوگاه ارتباطی برتر اروپا را تشکیل می دهند.
مطابق با گزارش صنعت ارتباطات هوایی که در سال 2018 منتشر شد، فرودگاه آتا ترک از نظر گلوگاه ارتباط هوایی از رده 13 در سال 2006 به رده 4 در سال 2018 صعود کرده است.

که بهترین مرکز ارتباطی خارج از اروپا که برای متصل کردن آفریقا، خاورمیانه و بازارهای بین قاره ای به یکدیگر می باشد را فراهم کرده است.

همچنین پیش بینی می شود، بعد از افتتاح فرودگاه جدید استانبول در سال 2019، این شهر در سال های آینده از جایگاه بالاتری برخوردار شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *