محبوبیت استانبول

استانبول دهمین شهر محبوب در جهان

مطابق نظرسنجی انجام شده توسط سازمان تحقیقات بازار انگلیس، استانبول در میان 10 کلان شهر محبوب در جهان قرار گرفته است.

سازمان تحقیقات بازار انگلیس از طرف موسسه بین المللی یورو مانیتور لیست محبوب ترین کلانشهر های جهان را منتشر کرد. در حالی که کشور های آسیایی رده های نخست این لیست را به خود اختصاص داده اند، کشور ترکیه در میان ده شهر محبوب در این لیست قرار دارد.

به گزارش این موسسه شهر هنگ کنگ که میزبان 29.3 میلیون گردشگر بوده است، احتمالا در رتبه اول قرار گیرد. انتظار می رود تعداد گردشگرانی که به شهر هنک کنگ سفر می کنند، به دلیل اعتراضات اخیر در این شهر با افت 8.7 درصدی رو به رو شود، اما همچنان به عنوان محبوب ترین شهر جهان با گردشگران بین المللی در سال 2019 می تواند مقام نخست را به خود اختصاص دهد.

در رتبه دوم این نظرسنجی احتمالا شهر بانکوگ در چین قرار گیرد و به دنبال آن ماکائو و سنگاپور قرار بگیرند. پیش بینی می شود که لندن از جمع پنج کشور برتر دور شود، زیرا همچنان این کشور با بحران برگزیت رو به رو است که باعث ایجاد محدودیت هایی برای اعطای ویزا به اتباع اتحادیه اروپا شده است.

به گفته استفان داتون، تحلیلگر موسسه یورو مانیتور، در میان 400 شهر که در این نظر سنجی شرکت کرده اند، ترکیه، تونس و مصر با رشد قابل توجه گردشگر مواجه خواهند شد.

در این گزارش، شهر میلان و وین با کاهش رتبه در این رده بندی رو به رو شده اند. این در حالی است که کشور هایی همچون کرواسی، اسلوونی و سوئد که به رده های بالای این رتبه بندی در حال صعود هستند.