دریافت اقامت از طریق اشتغال در ترکیه

اقامت شغلی در ترکیه

دریافت اقامت شغلی در ترکیه

برای دریافت اقامت شغلی در ترکیه شما باید یک سری معیارها و قوانین را در نظر بگیرید که باهم ببرسی می کنیم.

انواع مجوز کار:

مجوز کار به چهار دسته تقسیم می شود:

1-مدت دار: مجوز کار مدت دار حداکثر به مدت یکساله صادر می شود (لازم به ذکر است اگر مدت زمان قرارداد کاری کمتر از یکسال باشد مدت اجازه کار مطابق آن صادر میگردد). اجازه کار در تمدید دوم به مدت  حداکثر2 سال و تمدید سوم حداکثر به مدت 3 سال صادر می گردد.

2- نامحدود: افرادی که به مدت 8 سال مجوز کار داشته باشند میتوانند برای اجازه کار نامحدود درخواست بدهند.

3-مستقل: به معنی اجازه کار با عنوان شغلی خاص در هر جایی میباشد.(نه در یک شرکت خاص)

4- کارت فیروزه ای: کارت فیروزه ای نوعی اجازه کار نامحدود می باشد که طبق سیاستهای نیروی کار بین المللی به افرادی که از نظر سطح تحصیلی ، تجربه شغلی، علمی، و افزودن به علم و تکنولوژی کشور و یا سرمایه گذاری که در اقتصاد کشور تاثیر مثبتی دارد طبق پیشنهاد شورای نیروی کار بین المللی کارت فیروزه ای داده می شود.کارت فیروزه ای برای بار اول به مدت 3 سال داده می شود و در صورت وجود شرایط بعد از 3 سال به صورت نامحدود داده می شود.

post11
Young designer giving some new ideas about project to his partners in conference room. Business people discussing over new business project in office.

نحوه اخذ اجازه کار برای پزشکان در ترکیه

شرایط گرفتن اجازه کار برای افرادی که در رشته های پزشکی ،دندانپزشکی ،داروسازی و سایر رشته های شاخه پزشکی بخواهند اقدام کنند.

 1. پزشکان ودندانپزشکان و داروسازان خارجی تنها در مراکز خصوصی از قبیل بیمارستانهای خصوصی و کلینیکهای خصوصی اجازه کار دارند. در صورت یافتن مرکز مورد نظر و توافق جهت استخدام ، کارفرما اقدام به گرفتن اجازه کار (چالیشما ایزین)  برای پزشک خواهد نمود.
  2.  افرادی که از رشته های فوق فارغ التحصیل شده باشند ابتدا باید برای برابر سازی مدارک فارغ التحصیلی خود را به سازمان یوک

(Yüksek öğretim Kurulu( ((YÖK  مدارکشون را ارایه بدهند.

 1. افرادی که متخصص رشته های فوق باشند باید مدارک خود را به وزارت بهداشت ترکیه

 Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne   ارایه بدهند.

 1. از زمان ثبت نام حداقل در مدت زمان یک سال باید مدارک زبان انگلیسی در سطح B و همچنین مدرک زبان ترکی تومر را ارایه بدهند.
  5. افرادی که اولین بار میخواهند در ترکیه کار کنند باید از کشوری که می آیند نباید از کشور خودشان منع قانونی برای کار کردن در شغل مربوطه داشه باشند.
  6. افرادی که در ترکیه تحصیل بکنند و بخواهند کار کنند باید حداقل پنج سال مداوم در ترکیه اقامت داشته باشند.
  7. افراد پناهنده شامل این موضوع نمی باشند.
  8. بعد از تایید مراجع فوق افراد متقاضی بایدبه یکی از مراکز خصوصی درخواست ارایه کار را بدهند.و در قرارداد خود با مراکز خصوصی حتما باید مبلغ قرارداد را ذکر بکنند.
 2. پزشک نباید هیچگونه معلولیتی داشته باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *