اقامت تحصیلی در ترکیه

اقامت تحصیلی در ترکیه / دانشجویی

در مقاله “اقامت تحصیلی ترکیه” می خوانید :

اقامت تحصیلی در ترکیه /دانشجویی

شرایط تحصیل در ترکیه

مراحل گرفتن اقامت تحصیلی در ترکیه

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شرایط اخذ اقامت دانشجویی در ترکیه

مدت زمان اقامت دانشجویی و تمدید آن در ترکیه

بیمه بهداشت و درمان دانشجویان

تغییر رشته یا دانشگاه در مراکز آموزشی ترکیه

هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه

دلایل رد ، ابطال و یا عدم تمدید اجازه اقامت دانشجویی

اقامت تحصیلی در ترکیه /دانشجویی

این روزها عده زیادی از جوانان و خانواده ها برای آینده ای بهتر ، به دنبال سطح تحصیلات بهتر در دانشگاه های مطرح دنیا هستند ، جز عده ای معدود که با توجه به شرایط و بورسیه ها به دانشگاه های اروپایی برای تحصیل مراجعه می کنند ، بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ، دانشگاه های ترکیه را برای ادامه تحصیل و دریافت مدارک تحصیلات عالی انتخاب می کنند .

ساختار آموزشی در ترکیه در حال رشد و توسعه است ، سیستم آموزشی ترکیه وام گرفته از سیستم های آموزشی پیشرفته آمریکا و گاها فرانسه و آلمان است ، به همین دلیل در بسیاری از دانشگاه های مطرح در ترکیه ، زبان اصلی برای آموزش انگلیسی بوده و در برخی مراکز آموزشی از زبان آلمانی ، فرانسه و روسی استفاده می کنند .

همچنین بسیاری از علاقمندان تحصیل در ترکیه بر این باورند ، که با تحصیل در دانشگاه های مطرح ترکیه ، بخت آنها برای حضور در دانشگاه های مطرح دنیا و اقامت و کار در سایر کشورها به جهت اعتبار بین المللی دانشگاه های مطرح ترکیه به خصوص دانشگاه دولتی مانند بسفوروس و دانشگاه فنی خلیج فارس افزایش خواهد یافت .

بی شک آینده بهتر برای کسانی متصور است که با هدفی درست در مسیری بهتر قدم بر می دارند ، معتقدیم این انتخاب ابتدای راهی است برای ترسیم آینده ای ایده آل ، اما برای انتخاب های بهتر و شایسته تر ، در خصوص تحصیل در ترکیه ، فرآیندها و مزیت های این انتخاب ، اولین نکته مهم شناخت و کسب آگاهی است ، به همین منظور مجموعه ای از اطلاعات مفید ، موثر و کاربردی برای شما عزیزان بر اساس آخرین و به روز ترین قوانین و راه کارهای موجود گرد آوری و تدوین شده که در ادامه تقدیم حضور شما می گردد.

شرایط تحصیل در ترکیه

تحصیلات عالی در ترکیه در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است ، البته در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های فنی ، مدرک مهندسی نیز ارائه می گردد ، که باید حتما با ارائه پایان نامه یا طرح دفاع ،دوره را تکمیل کرد .

ترکیه حدود 200 دانشگاه دارد که حدود 120 دانشگاه دولتی و مابقی خصوصی هستند ، جالب است بدانید 5 دانشگاه ترکیه در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند ، این گزارش در سال 2012 توسط مجله تایمز لندن منتشر شد ، که نگاه ها و تقاضا برای تحصیل در ترکیه را به شدت افزایش داد .

دانشگاه های ترکیه در کنار آموزش ، مزیت های دیگری را برای دانشجویان خود فراهم می کند، مانند :

استانداردهای عالی آموزش

مدارک بین المللی شناخته شده

دانشگاه های مدرن با امکانات عالی

تنوع فرهنگی

آموزش صحیح و مقرون به صرفه

محیطی گرم و دوستانه

سیستم آموزشی ترکیه

سیستم آموزشی ترکیه متشکل از دوبخش اصلی است ، آموزش رسمی و آموزش غیر رسمی ، آموزش رسمی به منزله آموزش مدرسه محور یا دانشگاه محور است که زیر نظر دولت و سازمان آموزش ملی ترکیه اداره می گردد و تمرکز ما بر فرایند سیستم آموزش رسمی ترکیه است ، آموزش غیر رسمی هم متشکل از تمام بخش های غیر رسمی است که به عنوان مکمل یا پیش نیاز به آن پرداخته می گردد.

آموزش رسمی در ترکیه شامل بخش های ذیل است :

دوره پیش دبستانی : دوره آموزشی غیر اجباری که در مهد کودکها و مراکز آموزشی پیش دبستانی برگزار می گردد و رده سنی آن 6 سالگی است .

دوره آموزشی ابتدایی : دوره آموزشی ابتدایی و تکمیلی که همان دوره راهنمایی در نظام آموزشی سابق کشور ما بود در ترکیه اجباری و 8 سال به طول می انجامد ، گروه سنی 6 تا 14 سال موظف هستند این دوره آموزشی را به پایان برسانند.

دوره آموزشی متوسطه : این دوره شامل دبیرستان ها و مدارس فنی و حرفه است که در مدارس عادی 3 سال و در مدارس فنی  و حرفه ای مدت آن 4 سال می باشد . رده سنی در این دوره از 15 تا 17 و 18 سال است .

دوره آموزش عالی: این بخش شامل تمام مراکز  آموزشی است که آموزش های پس از دوره متوسطه را ارائه می دهند ، مانند دانشگاه های دولتی ، خصوصی و فنی .

تحصیل در ترکیه

تحصیلات عالی (دانشگاهی ) در ترکیه

برای اینکه در ترکیه تحصیلات عالی خود را در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ادامه دهید ، می بایست راجع دانشگاه های ترکیه و سیستم آموزش عالی در این کشور بیشتر بدانید :

دانشگاه های برتر دولتی در ترکیه

مجموعه ای از بهترین دانشگاه های ترکیه در گروه دانشگاه های دولتی هستند ، که میزان رقابت بین دانشجویان خارجی برای پذیرش در این دانشگاه ها بالاست ، به دلیل استانداردهای بالای آموزش و تراز بین المللی این دانشگاه ها ، هر ساله  برای سال تحصیلی جدید بر اساس ظرفیت موجود پذیرش انجام می دهند ، اما این تمام ماجرا نیست ، میزان پذیرش معمولا بالاتر از ظرفیت انجام می شود ، آنهم به این دلیل است این دانشگاه ها دارای آزمون ورودی بوده و عده ای ممکن است در آزمون ورودی موفق نباشند .

برای پذیرفته شدن در دانشگاه های برتر دولتی به غیر از آزمون حتما دو فاکتور مهم برای افزایش شانس پذیرش نیاز دارید ، اول کارنامه و نمرات عالی در دوره دبیرستان و نمره بالا در مدرک زبان انگلیسی (IELTS) ، البته منظور از نمرات عالی ، نمرات متوسط به بالاست ، گاها دانش آموزان متوسط هم به دلیل قبولی با امتیاز خوب در آزمون ورودی ، به سادگی پذیرش و مشغول به تحصیل شده اند.

دانشگا ه های برتر خصوصی ترکیه

دانشگاه های خصوصی در ترکیه ، بعضا با رتبه بندی بالایی در سطح دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند ، به همین دلیل تقاضا برای ورود به دانشگاه های خصوصی در ترکیه کمتر از دانشگاه های دولتی نیست ، شرایط پذیرش در دانشگاه های خصوصی ترکیه در اختیار خود دانشگاه و کاملا متفاوت است .

زبان رسمی آموزش در دانشگاه های خصوصی ، انگلیسی ، ترکی ، آلمانی و فرانسوی است ، معمولا دانشگا ه های خصوصی مطرح در ترکیه با سایر دانشگاه های برتر دنیا در اروپا و آمریکا ، تعاملات آکادمیک دارند ، در بعضی از دانشگاه های خصوصی حتی تبادل دانشجو با دانشگاه های مطرح دنیا صورت می پذیرد ، آزمون ورودی برای دانشگاه های خصوصی متفاوت است ، عده ای شرط معدل دوران دبیرستان را محور قرار داده و بدون آزمون پذیرش انجام می دهند ، و عده دیگر آزمون را ملاک پذیرش قرار می دهند .در کل سه مزیت نسبی شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی ترکیه  افزایش می دهد :

 • نمرات مناسب و معدل کل در دوره دبیرستان
 • توانمندی در زبان انگلیسی و مدارک
 • سومین مزیت یا امکان ، آن است که یک سال در دانشگاه مورد نظر زبان و انگلیسی را آموزش دیده و مدرک لازم را دریافت کنید و بعد از آن می توانید در همان دانشگاه به تحصیلات عالی خود ادامه دهید .

تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های ترکیه

برای تحصیل در رشته های پزشکی به دلیل تقاضای بالای دانشجویان خارجی برای دانشگاه های دولتی و عمومی ، معمولا شانس پذیرفته شدن پایین تر از دانشگاه های خصوصی است ، به دلیل هزینه های پایین در دانشگاه های عمومی و دولتی بیشتر دانشجویان مایل هستند در این دانشگاه ها تحصیلات دوره دکتری را سپری کنند ، اما دانشجویانی که شرایط پرداخت هزینه های دانشگاه های خصوصی را دارند از فرصت های بیشتری برای ادامه تحصیل برخوردار خواهند بود .

در برخی از دانشگاه های خصوصی هزینه هر سال تحصیل از 15000 دلار تا 25000 دلار متغیر است و با توجه به سیاست های آموزشی هر دانشگاه دروس به زبان انگلیسی و ترکی آموزش داده می شود ، طول دوره دکتری هم به تناسب تخصص بین دو تا چهار سال متغیر است .

اگر در انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل مردد هستید،از کارشناسان ما راهنمایی دریافت کنید. 0475277 533 90 +

مراحل گرفتن اقامت تحصیلی در ترکیه

 • برای انتخاب دانشگاه مد نظر از طریق سایت سازمان آموزش ملی ترکیه (yok) اقدام به بررسی کنید ، سپس ، بعد از احراز صلاحیت دانشگاه مد نظر ، از طریق سایت دانشگاه راجع به شرایط ، قوانین ، نیازها و پیش نیازهای آن دانشگاه مطالعه کنید .
 • اگر برای کارشناسی و کارشناسی ارشد ، قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید و اگر دانشگاه مقصد خود را انتخاب کرده اید ، زمان آن است که از طریق سایت درخواست خود را ارائه دهید ، قبل از ارائه درخواست مدارک ذیل را حتما آماده کنید:
 1. دیپلم و گواهی تحصیلی دوره متوسطه به همراه تائیدیه و ترجمه ترکی مدارک
 2. متن پرونده که شامل مشخصات و مدارک و تشریح اهداف و برنامه های شما برای تحصیل در ترکیه است
 3. مدارک و کارنامه دوره آمادگی زبان انگلیسی و ترکی (TOFEL,IELTS, TÖMER)
 4. تقدیر نامه ها و مستندات عناوین علمی و آموزشی در صورت داشتن
 5. اثبات امکان پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه
 6. نامه حامی یا حمایت کننده ای که تضمین می کند شما در طول دوره تحصیل امکان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه را دارید .
 7. فرم درخواست پر شده

هنگامی که مدارک مورد نیاز آماده شده ، می توانید درخواست خود را ارائه داده و مدارک خود را برای دانشگاه انتخابی ارسال نمائید .

 • اگر قصد تحصیل دوره دکتری و استادیاری را در دانشگاه های ترکیه دارید ، ابتدا از طریق سایت دانشگاه مورد نظر خود شرایط ، قوانین و رتبه مدارک علمی دانشگاه را بررسی کنید ، اگر نسبت به انتخاب خود مطمئن هستید؛ مدارک ذیل را مهیا کنید :
 1. فرم درخواست
 2. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به همراه گواهی تاییدیه وزارت علوم و ترجمه رسمی به زبان ترک
 3. ارائه بیانیه هدف و یا دلایل و اهداف شما از تحصیل در ترکیه
 4. رزومه و مشخصات فردی ، تحصیلی ، علمی و شغلی به روز شده و ترجمه شده
 5. نامه های و تائیدیه ها از مراکز علمی و استخدامی
 6. ریز نمرات آزمون ها ، دروس تخصصی یا تکمیلی گذرانده شده که با اهداف تحصیلی شما تناسب دارد
 7. مدارک و کارنامه دوره آمادگی زبان انگلیسی TOFEL,IELTS
 8. مدارک مربوط به آزمونها و مصاحبه های انجام شده در راستای برنامه و اهداف اعلام شده

تائیدیه که ثابت کند یا اعلام کند که شما از تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در دوران دانشجویی در ترکیه برخوردار هستید .

به خاطر داشته باشید برای تحصیلات تکمیلی و پزشکی دو بار در سال امکان ثبت نام وجود دارد ، اواسط پاییز و ابتدای ماه مه و برای ترم تابستان پایان ماه دسامبر

هنگامی که مدارک مورد نیاز آماده شد ، می توانید درخواست خود را ارائه داده و مدارک خود را برای دانشگاه انتخابی ارسال نمائید .

**توجه : هر زمان که تصمیم به ثبت نام به صورت آنلاین گرفتید ، توجه داشته باشید که مدارک و مستندات و پرونده شما تا قبل از ثبت نام آنلاین شما چه در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری از طریق پست به دانشگاه مد نظر رسیده باشد .

 • بعد از ارائه درخواست مدتی طول خواهد کشید تا جواب پذیرش به شما داده شود ، بعد از اینکه پذیرش شما با موفقیت انجام شد ، زمان آن است که برای اقامت خود در ترکیه در زمان تحصیل اقدام کنید ، به خاطر داشته باشید که باید 60 روز امکان حضور در ترکیه را داشته باشید ، معمولا ایرانیان بدلیل عدم نیاز به ویزای ورودی با پاسپورت خود از بدو ورود می توانند تا 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند .

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه:

ترکیه هر ساله تعدادی دانشجو را بصورت بورسیه در دانشگاههای دولتی می پذیرد. هدف از این کار تبادل علمی و گسترش ارتباطات علمی با سایر نقاط جهان است. دانشجویان بورسیه شده هزینه ای بابت شهریه دانشگاه ، بیمه و خوابگاه پرداخت نمی کنند. در صورتی که دانشجو  تمایلی به استفاده از خوابگاه نداشته باشد، هزینه اجاره خانه بر عهده خودش است.  تحصیل رایگان مزیتی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. برخی از  بورسیه ها صرفا به افراد نخبه تخصیص می یابد . کلیه دانشجویان ، حتی آنهایی که در دانشگاه های غیر ترک زبان هم مشغول به تحصیل می شوند، چنانچه زبان ترکی بلد نباشند، باید در دوره یکساله آموزش زبان ترکی که در دانشگاه برگزار می شود، شرکت کنند.

برای درخواست بورسیه از ترکیه باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • مدارک فارق ‌التحصیلی از مقاطع قبلی ( دیپلم ، لیسانس و …)
 • معدل قابل‌ قبول در دوره‌های مختلف تحصیلی
 • مدارک آزمون‌های بین‌المللی مختلف
 • CGPA

بورسیه تحصیلی طی دو مرحله انجام می شود ، ثبت نام در سایت و گزینش بر اساس معیار های موجود و سپس مصاحبه حضوری یا اینترنتی .

سن دانشجو بسیار مهم است و افرادی که قبلا در ترکیه تحصیل کرده اند ، امکان استفاده از بورسیه را ندارند. همچنین شهروندان ترکیه و افرادی که قبلا شهروند ترکیه بودند نیز امکان استفاده از این برنامه را ندارند.

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم :

دانش آموزان خارج از کشور ترکیه که برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه ترکیه درخواست می دهند ،باید مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان و قبولی در آزمون تومر (تسلط به زبان ترکی) را ارائه دهند و همچنین باید در آزمون ورودی دانشگاهی که متقاضی آن هستند ،  قبول شوند.

مدارکی که نیاز دارید:

 • ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان به زبان ترکی
 • کپی پاسپورت معتبر
 • کپی شناسنامه
 • رزومه تحصیلی
 • پرداخت هزینه درخواست
 • فرم تکمیل شده درخواست
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا ترکی
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها
 • قبولی در آزمون زبان ترکی

شرایط اخذ اقامت دانشجویی در ترکیه

دانشجویانی که مراحل پذیرش دانشگاه را گذرانده اند ، پس از ورود به ترکیه ظرف مدت یکماه می بایست نسبت به اقامت دانشجویی خود اقدام کنند ، دانشجویان رشته های مختلف در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری بر اساس مدت زمان تحصیل خود می توانند اقامت دانشجویی داشته باشند .

 • مدارک و مستندات مربوط به پذیرش از دانشگاه های ترکیه
 • اجاره ملک ، ثبت ملک و ارائه آدرس ملک محل سکونت
 • دانشجویان متقاضی اقامت دانشجویی نباید به هر دلیلی قبلا از ترکیه اخراج شده باشند ، در غیر اینصورت شامل ماده هفت قانون ترکیه شده و اجازه اقامت به آنها داده نخواهد شد .
 • در صورت اثبات جعلی بودن مدارک ارائه شده برای تحصیل ، بلافاصله اقامت دانشجویی باطل و دانشجو از کشور اخراج خواهد شد .
 • برای انجام مراحل اقامت ، گذرنامه شما باید حد اقل 180 روز زمان داشته باشد .
 • خرید بیمه بهداشت و درمان متناسب با زمان اقامت .
 • ایجاد حساب بانکی و دریافت کد مالیاتی نیز جزء شروط دریافت اقامت دانشجویی در ترکیه است .
اقامت تحصیلی در ترکیه

مدت زمان اقامت دانشجویی و تمدید آن در ترکیه

به افرادی که در کشور ترکیه در یک مرکز آموزش عالی در سطح کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، آموزش تخصصی پزشکی (TUS)، آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS) در حال تحصیل اند، اجازه اقامت دانشجویی داده خواهد شد.

اگر دوره آموزشی دانشجو کمتر از یکسال باشد، مدت اجازه اقامت نمی تواند بیشتر از دوره آموزشی باشد . به افرادی که با هدف آموزش زبان ترکی درخواست اجازه اقامت نموده و در سازمانی که دارای صلاحیت ارائه آموزش زبان ترکی می باشد ، ثبت نام نموده اند، حداکثر دو مرتبه اجازه اقامت داده خواهد شد.

افرادی که به واسطه سازمان و نهادهای دولتی به ترکیه آمده و آموزش خواهند دید، در طول مدت آموزش، اجازه اقامت داده می شود.

برای دانش آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی که سرپرستی هزینه های آنها از سوی فردی حقیقی و یا حقوقی بر عهده گرفته شده است، با ارائه رضایتنامه از سوی ولی و یا سرپرست قانونی وی، برای طول مدت تحصیل اجازه اقامت یک ساله صادر گردیده و قابل تمدید می باشد.

بیمه بهداشت و درمان دانشجویان :

دانشجویان تا 3 ماه بعد از زمان ثبت نام امکان مراجعه و دریافت بیمه بهداشت و درمان عمومی را دارند و پس از طی این زمان در صورت عدم مراجعه ، حق بیمه بهداشت و درمان عمومی را از دست می دهند و بیمه بهداشت و درمان خصوصی از آنها خواسته خواهد شد.

بیمه دانشجویی :

این بیمه مخصوص پذیرفته شدگان دانشگاه های ترکیه است. دانشجویان تا سه ماه بعد از تاریخ پذیرش ، باید به سازمان و یا مرکز تامین اجتماعی محل تحصیل خود مراجعه کرده و اقدام به دریافت بیمه نماید . هزینه بیمه دانشجویی در ترکیه به اندازه یک سوم حقوق سی روز در ترکیه است اما برخی دانشگاه ها که خود دارای خدمات درمانی هستند ، دانشجویان را به رایگان بیمه می کنند.

در ترکیه تنها هزینه اورژانس و حمل بیمار رایگان است و ما بقی روند درمان دارای هزینه نسبتا بالایی است. پس حتما در انتخاب شرکت بیمه دقت لازم را داشته باشید تا هزینه ای که بابت دریافت خدمات پرداخته اید، از طرف بیمه به شما بازگرداننده شود.

تغییر رشته یا دانشگاه در مراکز آموزش عالی ترکیه :

تغییر رشته یا دانشگاه در مراکز آموزشی عالی ترکیه امکان پذیر است و در مورد اقامت دانشجویی به صورت زیر عمل می شود:

الف) در صورت تغییر دانشکده و یا رشته در همان مرکز آموزشی و یا تغییر مرکز آموزشی در همان استان، به شرط آنکه در تحصیل وقفه ای ایجاد نگردد و در موعد مقرر اطلاع داده شود، اجازه اقامت موجود، همچنان معتبر خواهد بود. اگر مدت اجازه اقامت از مدت تحصیل کوتاه تر باشد، هنگامی که اجازه اقامت پایان یافت به میزان مدت تحصیل تمدید خواهد شد.

ب) در صورت ادامه تحصیل در شهر دیگر ، از سوی استانداری استانی که تحصیل در آن ادامه می یابد، اجازه اقامت موجود قطع گردیده و تا زمان شروع دوره تحصیلی جدید، اجازه اقامت تنظیم خواهد شد.

هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه :

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی ترکیه براساس رشته و دانشگاه از رایگان تا  25000 لیر متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 5000 تا 25000 دلار می باشد.

هزینه زندگی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های دولتی به مراتب کمتر از اجاره خانه است ، البته هزینه ای که بابت خانه پرداخت می کنید کاملا به محل خانه و امکانات آن، بستگی دارد. برخی خوابگاه های دانشگاه های خصوصی با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند ، هزینه ی بیشتر دارند.

هزینه زندگی در ترکیه نزدیک به هزینه های زندگی در ایران است و در شهرهای مختلف آن کمی با هم متفاوت است. در میان شهرهای ترکیه استانبول بیشترین هزینه زندگی را دارد.

دلایل رد ، ابطال و یا عدم تمدید اجازه اقامت دانشجویی

چنانچه هر یک از شرایط زیر وجود داشته باشد ، اجازه اقامت دانشجویی داده نمی شود و یا لغو می شود :

 • در صورتی که شروط لازم برای تنظیم اجازه اقامت دانشجویی ترکیه فراهم نگردد و یا از بین برود.
 • ثابت گردد که قصد ادامه تحصیل ندارید.
 • در صورت تثبیت این امر که اجازه اقامت دانشجویی ترکیه ، برای اهدافی غیر از اهداف صدور اجازه اقامت استفاده شده باشد.
 • در خصوص متقاضی حکم بر اخراج از کشور و یا ممنوعیت ورود به ترکیه وجود داشته باشد.

پس از اتمام تحصیل خود در ترکیه تا 6 ماه می توانید در این کشور بمانید  و برای هر نوع اقامت دیگری درخواست بدهید. شما تنها از طریق اقامت دانشجویی امکان تحصیل در مراکز عالی ترکیه را دارید و با داشتن سایر اقامتها نمی توانید در ترکیه مشغول به تحصیل شوید ، اما امکان تغییر نوع اقامت مثلا از توریستی به تحصیلی وجود دارد.

منبع