امنیت سرمایه گذاری در ترکیه

امنیت سرمایه گذاری در ترکیه

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

ترکیه با وجود اقتصاد قوی و تلاشهای محکم دولت ترکیه برای بهبود فضای سرمایه گذاری ، مکانی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است و همچنان یکی از بازارهای نوظهور است که فرصت های سرمایه گذاری زیادی را در اختیار دارد.

براساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2019 ، ترکیه جایگاه خود را به عنوان دومین دریافت کننده بزرگ FDI در غرب آسیا ، بعد از اسرائیل حفظ کرد.

بزرگترین گروه سرمایه گذاری در ترکیه، کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

افزایش سرمایه گذاری ایالات متحده امریکا در سال 2018 یافت و پس از هلند، دومین سرمایه گذار بزرگ در ترکیه شد. در سال 2019 ، آذربایجان به اولین سرمایه گذار در ترکیه تبدیل شد. دلیل این امر هم راه اندازی پالایشگاه نفت استار توسط این کشور بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت اقتصاد ترکیه ،سرمایه گذاران از سراسر جهان به دلیل فرصت های زیادی که توسط اصول اقتصادی محکم آن ایجاد شده، همچنان به سرمایه گذاری در ترکیه ادامه می دهند.

بیست کشور برتر که بین سالهای 2010-2017 در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند شامل کشورهایی مانند هلند ، اتریش ، انگلیس ، اسپانیا ، ایالات متحده آمریکا ، روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس مانند امارات متحده عربی ، عربستان سعودی ، کویت و قطر است.

ویژگی های بسیاری وجود دارد که سرمایه گذاری خارجی را به بخش های مختلف ترغیب کرده است.

ترکیه از موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی برخوردار است و به عنوان پلی بین اروپا و آسیا عمل می کند. این امر به ویژه برای سرمایه گذارانی که به دنبال دستیابی به چندین بازار مانند کشورهای خاورمیانه و اروپایی هستند ، جذاب است.

به دلیل عدم اطمینان سیاسی و مسائل امنیتی در خاورمیانه ، بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، ترکیه را برای مدیریت تجارت خود در آن کشورها انتخاب می کنند.

ترکیه یکی از آزادترین سیاست های سرمایه گذاری خارجی و سازمان های حقوقی را در بین کشورهای عضو OECD دارد و با سرمایه گذاران خارجی و داخلی به طور یکسان، رفتار می کند. اگرچه ممکن است محدودیت های خاصی برای سرمایه گذاران خارجی وجود داشته باشد، اما به طور کلی هیچ محدودیتی در مالکیت خارجی یا سرمایه گذاری خارجی در ترکیه وجود ندارد.

سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون محدودیت ملیت یا محل سکونت ، شرکت خود را در ترکیه تأسیس کنند. سرمایه گذاران می توانند از طریق کانال های مختلفی مانند ثبت یک شرکت جدید یا خرید ملک در ترکیه، اقدام به سرمایه گذاری کنند.

ترکیه با تأیید بر لزوم بهبود تجارت بین الملل، همچنان به اقدامات مهم برای افزایش همکاری های خود با سایر کشورها ادامه می دهد. این کشور از سال 1995 عضو سازمان تجارت جهانی و از سال 1996 عضو اتحادیه گمرک اتحادیه اروپا است.

همچنین در حال حاضر با 27 کشور عضو، قراردادهای تجارت آزاد بسته است. این ها باعث افزایش امنیت سرمایه گذاری در ترکیه می شود.

دولت ترکیه به منظورجذب سرمایه گذاری خارجی ، مرکز دارایی استانبول را تأسیس کرد. بر اساس آن ، برنامه هایی در حال انجام است تا سرمایه گذاران خارجی بتوانند اوراق بهادار مبتنی بر ارز صادر کرده و نقش اصلی را در بازار سرمایه کشور داشته باشند.

مزایای ارزنده فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد، از جمله می توان معافیت از پرداخت عوارض گمرکی ، معافیت مالیات بر ارزش افزوده ، بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده و کاهش مالیات ، پشتیبانی حق بیمه تأمین اجتماعی ، عدم پرداخت مالیات بر درآمد و دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک در کوتاهترین زمان ممکن را نام برد.

سرمایه گذاری در حوزه املاک ترکیه

در کنار عوامل فوق با رونق گردشگری در ترکیه ، بازار املاک و مستغلات در ترکیه راه جدیدی در پیش گرفت. سرمایه گذاران املاک از سراسر جهان برای خرید خانه در استانبول یا شهر های دیگر باعث رشد سرمایه گذاری در این بخش شدند.

این سرمایه گذاری شامل خرید و ساخت زمین، هتل، خانه و آپارتمان در ترکیه و اجاره آنها می شود.

دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک به ارزش حداقل 250000 دلار ، یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در ترکیه است. با این کار شما بعد از طی مراحل قانونی، از مزایای شهروندی ترکیه نیز بهره مند خواهید شد.

در صورت خریدار ملک با وام مسکن یا به هر طریقی که ملک در معرض وام رهنی قرار داشته باشد، ارزش وام مسکن از ارزش مندرج در بررسی ارزش گذاری، کسر می شود و مابقی آن در نظر گرفته می شود.

همچنین باید سه سال ملک خریداری شده را نگه دارید، که به عنوان تعهد در دفتر اسناد رسمی، ثبت می شود.

هنگام خرید ملک حتما مبلغ ملک خود را از طریق نقل و انتقال بانکی به فروشنده پرداخت نمایید، رسید های بانکی ثابت می کند که پرداخت مبلغ از حساب خریدار به فروشنده انجام شده است.

از دیگر مزایای این امر آن است که شما در کنار شهروندی کشوری که در آن اقامت دارید، می توانید شهروندی ترکیه را نیز داشته باشید.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در شرکت پیله تماس بگیرید.77 52 047 533 90 +

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *