سرمایه-گذاری-ترکیه

بخش های ایده آل که می توانید در ترکیه سرمایه گذاری کنید

بسیاری از افراد خارجی هستند که علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش های مناسب در ترکیه هستند. اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید، حتما باید با یک شرکت از مشاوران سرمایه گذاری و جابجایی احتمالی در ترکیه کار کنید.
ترکیه به لطف جمعیت 80 میلیون نفری و کیفیت سرمایه گذاری و نیروی کار جوان، کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری است. علاوه بر این ، از طرف دولت مشوق هایی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است ، معافیت مالیاتی و امکاناتی مانند اختصاص زمین رایگان نیز سرمایه گذاری در ترکیه را جذاب می کند.
بیایید به بهترین و سودآورترین زمینه های سرمایه گذاری در ترکیه، نگاهی بیندازیم . در این مقاله قصد داریم به بخش های ایده آلی که می توانید در ترکیه سرمایه گذاری کنید، بپردازیم.

ساخت و ساز و املاک و مستغلات

خرید خانه در ترکیه و بخش املاک و مستغلات از مهمترین بخشهایی هستند که اقتصاد ترکیه را حفظ می کند. به خصوص املاک و مستغلات و خرید خانه به دلیل رشد جمعیت و پروژه های نوسازی شهری در سراسر ترکیه بسیار پویا است. به همین دلیل می توان گفت که بخش خرید خانه و املاک و مستغلات برای مدت طولانی گزینه های جذاب برای سرمایه گذاران خواهند بود.
طی دهه اخیر شاهد رشد روز افزون این بخش در ترکیه بوده ایم . علاوه بر این ، سرمایه گذاران خارجی نه تنها برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه نیازی به دریافت مجوز اقامت ندارند بلکه، سرمایه گذارانی که حداقل 250،000 دلار املاک خریداری کنند، تابعیت ترکیه را نیز دریافت خواهند کرد .

صنعت نساجی و پوشاک

چین از جایگاه مهمی در بازار جهانی نساجی برخوردار است. با این حال ، صنعت نساجی و پوشاک ترکیه، از نظر کیفیت و منابع غنی از مواد اولیه برخوردار است. این امر به دلایلی مانند پاسخ به خواسته های ویژه ، انعطاف پذیری ، نزدیکی جغرافیایی با مناطق با تقاضای زیاد مانند اتحادیه اروپا و خاورمیانه ، مزایای بسیاری دارد . بنابراین ، سرمایه گذاری در بخش نساجی و پوشاک در ترکیه معقول است.
برنامه های تشویقی به افرادی که در زمینه نساجی سرمایه گذاری می کنند نیز ارائه شده است. بر این اساس ، بسیاری از مشوق های اضافی به سرمایه گذاری در مناطق نساجی ، به ویژه در استان های شرقی کشور ترکیه داده می شود.

انفورماتیک

انفورماتیک و فناوری

ترکیه در سالهای اخیر شروع به اهمیت بخشیدن به تحقیقات و توسعه مبتنی بر فناوری کرده است. امروزه بسیاری از مراکز فناوری، در دانشگاه های ترکیه وجود دارند. سرمایه گذاران به راحتی می توانند برای سرمایه گذاری در زمینه فناوری در این مناطق اقدام کنند.
ترکیه به خصوص برای افرادی که می خواهند در بخش هایی مانند توسعه نرم افزار ، بیوتکنولوژی و فناوری نانو سرمایه گذاری کنند ، یک کشور بسیار جذاب است. اگرچه بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی در این زمینه در ترکیه فعالیت می کنند ، اما همچنان کمبود در این زمینه و فرصت های عالی وجود دارد.

گردشگری و مدیریت هتل

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و نسبی از نظر پتانسیل گردشگری دارای ویژگی های مهمی است. ترکیه در منطقه معتدل و پر از روزهای آفتابی واقع شده است و به همین دلیل، گردشگری ساحلی، در محاصره دریا از سه طرف توسعه یافته است.

آناتولی از گذشته تا کنون با تنوع های مختلف جغرافیایی و ژئومورفولوژیکی ، چشمه های آبی طبیعی ، پوشش گیاهان و تنوع حیوانات، میزبان فرهنگ های مختلف بوده است . ترکیه به لطف آثار تاریخی و باستان شناسی و بناهای تاریخی آناتولی ، از نظر گردشگری به یک مرکز جذاب تبدیل شده است.

درمان در ترکیه

بهداشت و گردشگری چشمه های آب گرم

چشمه های آب گرم زیادی در کشور ترکیه وجود دارد. ترکیه یک بهشت گرم بهاری است که از نظر ثروت زمین گرمایی جزو معدود کشورهای جهان است. بیش از 1500 چشمه آب گرم در ترکیه وجود دارد ، که دمای آن ها به لطف غنی بودن مواد معدنی ، بین 20 تا 110 درجه متغیر است.
بسیاری از گردشگران از سراسر جهان و ترکیه از مراکزی که این آب های شفابخش در آن قرار دارند، بازدید می کنند.
ترکیه همچنین از نظر خدمات درمانی پزشکی، در سالهای اخیر به استانداردهای جهانی رسیده است . همه ساله بسیاری از گردشگران برای پیوند مو ، انجام عمل های زیبایی، درمان های دندانپزشکی و سایر روش های درمانی به ترکیه سفر می کنند. بنابراین سرمایه گذاری در بخش درمانی ترکیه طی سال های اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.

انرژی و منابع طبیعی

تقریبا برای انجام کلیه فعالیت های اقتصادی، بخش انرژی، یک بخش بسیار مهم برای انجام بدون مشکل آن است. پیش بینی می شود 130 میلیارد دلار برای بستن کسری بخش انرژی ترکیه سرمایه گذاری شود. ترکیه اهمیت زیادی به این بخش می دهد. این را می توان از انگیزه های جامع ارائه شده در زمینه انرژی و منابع طبیعی درک کرد. برخی از مشوق هایی که سرمایه گذاران می توانند از انرژی هیدروالکتریک ، انرژی باد ، انرژی خورشیدی ، گاز طبیعی ، انرژی زیستی و انرژی زمین گرمایی بهره گیرند، به شرح زیر است:
معافیت مالیات بر ارزش افزوده
معافیت از وظیفه
معافیت مالیاتی (40٪)
سهم کارفرمای حق بیمه تأمین اجتماعی (7 سال)
پشتیبانی بهره (حداکثر 700.000 TL )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *