برند فنتی

برند فنتی بیوتی -Fenty beauty

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴، ریحانا که اهل باربادوس است، نام خانوادگی خود یعنی فنتی را به عنوان یک نام تجاری برای استفاده بر روی مجموعه‌ای از محصولات به ثبت رساند. پس از این اقدام ریحانا، بسیاری از مردم حدس زدند که او قرار است به زودی، علاوه بر موزیک، وارد عرصه دیگری شود. بدین ترتیب، برند لوازم آرایشی ریحانا، فنتی بیوتی نام گرفت.

تاریخچه برند فنتی بیوتی

او در سال ۲۰۱۷ و در سن ۲۹ سالگی، محصولات آرایشی فنتی بیوتی را به طور رسمی، مطابق با تمام رنگ‌های پوست راه اندازی کرد. پیش از این، ریحانا برای تولید ۱۰ عطر متفاوت با برند پارلوکس و همچنین با برند لوازم آرایش مک نیز همکاری کرده بود. اما فنتی بیوتی، اولین برندی است که او به تنهایی برای تولید لوازم آرایشی تاسیس کرده است. او در سال ۲۰۱۶ با برند لوکس لوییس ویتون قراردادی امضا کرد تا محصولات فنتی بیوتی، در بخش کندو برند لویی ویتان تولید شود.

برند finity

شروع فعالیت فنتی بیوتی

اولین محصولات برند فنتی بیوتی در تاریخ ۸ سپتامبر سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد. عرضه اولیه این محصولات،  با هفته مد نیویورک هم‌زمان بود، ریحانا هم در همان زمان و در هفته مد نیویرک، در یکی از نمایش‌های مد برند پوما شرکت کرد. این محصولات به صورت بسیار گسترده توزیع شدند، در حدی که نیویورک تایمز نوشت: هفته مد نیویورک، هفته مد ریحانا بود! در ایالات متحده آمریکا، محصولات آرایشی فنتی بیوتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سفورا، سایت سفورا و همچنین سایت برند فنتی بیوتی به مشتریان عرضه شدند. در کشور انگلستان، محصولات فنتی بیوتی به طور انحصاری متعلق به فروشگاه‌های هاروی نیکولز هستند.

محصولات آرایشی این برند به دلیل طیف رنگ گسترده ‌ای که دارند، در سطح جهانی از محبوبیت ویژه‌ ای برخوردار هستند. همانطور که گفتیم، محبوب‌ترین کرم پودر این برند یعنی  Pro Filt’R چهل رنگ متفاوت دارد؛ از جمله رنگ‌های خیلی تیره. صنعت لوازم آرایشی همیشه به دلیل نداشتن کالاهایی با رنگ‌های تیره برای خانم‌های سیاه پوست، مورد انتقاد قرار گرفته است. به همین دلیل، محصولات فنتی بیوتی در میان خانم‌های سیاه پوست هم بسیار محبوب است. حتی برندهای جدیدی  هم که دست به عمل مشابه زدند، به دلیل نداشتن استانداردهای برند فنتی بیوتی، مورد انتقاد قرار گرفتند، مثل برند لوازم آرایشی کیم کارداشیان وست به نام KKW Beauty، کرم پودرهای برند تارت، و کرم پودرهای برند بنفیت.

یکی دیگر از محصولات برند فنتی بیوتی، رژ لب قرمز رنگی بود که در۲۳ نوامبر سال ۲۰۱۷، یعنی دقیقا قبل از حراج جمعه سیاه، وارد بازار شد و نظر همه را به خود جلب کرد.

در ۲۳ مارس سال ۲۰۱۸، برند فنتی بیوتی، هایلایتر لیمیتد ادیشن را به مناسبت تولد ۳۰ سالگی ریحانا وارد بازار کرد. در ۶ آوریل سال ۲۰۱۸، فنتی بیوتی در کالکشن جدید خود از ۳ محصول جدید رونمایی کرد؛ بادی لاوا، اولین محصول براق کننده برند فنتی بیوتی برای بدن است. این محصول یک مایع براق است که می‌توانید آن را روی پوست خود بمالید تا بدرخشید. رنگ صورتی هلویی و رنگ طلایی آن نیز خریداران خاص خودش را دارد. می‌توانید برای استفاده از بادی لاوا، محصول جداگانه‌ای که برس کابوکی نام دارد را نیز تهیه کنید. بوی این محصول ترکیبی از رایحه وانیل و نارگیل است.

در کشور انگستان نیز برند فنتی بیوتی تبدیل شد به پرفروش‌ترین محصول آرایشی در فروشگاه‌های هاروی نیکولز، رکورد فروش قبلی این فروشگاه متعلق به محصولات آرایشی برند مک بود. گزارش شده است که در ماه سپتامبر، این فروشگاه‌ها در هر دقیقه یک کرم پودر فنتی بیوتی، و در هر ۳ دقیقه یک رژ لب از این برند را به فروش می‌رساندند! همچنین، آغاز فروش محصولات فنتی بیوتی در اواسط سال ۲۰۱۷ منجر به افزایش ۱۷ درصدی میزان فروش لوازم آرایشی و عطرهای برند لوییس ویتون شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *