تفریحات زمستانه در استانبول

تفریحات زمستانی در ترکیه

برای فصل زمستان درترکیه چه کارهایی میتوان انجام داد ؟

فصل زمستان نیز مانند فصل های دیگر سال زیبایی های خاص خود را دارد. فصل زمستان در ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این فصل به علت حضور کم گردشگران می توانید به راحتی و در آرامش ازمناطق و دیدنی های شهرهای مختلف ترکیه لذت ببرید. به علت حضور کمتر گردشگران در این فصل می توانید از بلیط پرواز های ارزان و هتل هایی با قیمت کمتر خریداری کنید. فصل زمستان در ترکیه از اواسط ماه دسامبر شروع شده و تا ماه مارس ادامه دارد. دمای هوا در زمستان در شهرهای مختلف ترکیه بین -20 تا 25 درجه متغییر می باشد. از این رو می توانید مناطقی که قصد سفر به آنجا را دارید بر اساس آب و هوای آن منطقه در فصل زمستان انتخاب کنید. در زیر به تعدادی از تفریحاتی که می شود در فصل زمستان در ترکیه از آن استفاده کرد اشاره می کنیم:

  • بالن سواری در کاپادوکیه

کاپادوکیه تجربه بالون سواری بر روی مناظر زمستانی ترکیه را داشته باشید یا به دریاچه یخ زده چیلدیر بروید و شاهد این زیبایی طبیعی و منحصر به فرد کشور ترکیه باشید.

  • اسکی سواری

پیست اسکی کارتپه در استانبول، پیست اسکی پالاندوکن در ارزروم و پیست اسکی اولوداگ در بورسا از مجموعه مناطق مرتفع با امکان اسکی و دیگر ورزش های زمستانی در ترکیه است.

  •  فستیوال زمستانی شهر استانبول

فستیوال زمستانی شهر استانبول به نام (Efes Pilsen Blues Festival) می باشد؛ که در ماه نوامبر آغاز می شود و شامل گروه های متنوع ترکیه ای و خارجی با مشارکت مردم می باشد.

  • شهربازی سرپوشیده در استانبول

  • نوشیدنی ثعلب

 یک نوشیدنی شیرین، غنی و خوشمزه است که شبیه فرنی هست. یکی از مشهورترین نوشیدنی های ترکی در امپراتوری عثمانی بود که بعد از قرن هفدهم و هجدهم به سمت غرب رفته است. این نوشیدنی علاوه بر اینکه غنی و خوشمزه هست، تاثیر درمانی در برخی از بیماریها مانند گلودرد و بیماری لثه دارد.

  • بازدید از کاخ توپ ‌قاپی یا توپکاپی

  • استفاده از حمام‌های تاریخی و سنتی استانبول

  • خوردن غذای های دریایی در ببک بالیکچی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *