صادرات گیلاس از ترکیه

تولید کنندگان ترکیه رکورد صادرات گیلاس را جشن می گیرند

تولیدکنندگان گیلاس ترکیه به لطف افتتاح بازار چین و شرایط فصلی مناسب و با رکورد 183 میلیون دلاری درآمدی، از صادرات سالانه خود که 80000 تن بود، فراتر رفته اند. براساس اعلام انجمن صادرکنندگان اژه (EIB)، صادرات گیلاس ترکیه، در هشت ماهه اول سال،به 80.406 تن، به ارزش 183.1 میلیون دلار رسید. این رقم علیرغم تأخیر دو هفته ای در شروع فعالیت های صادراتی، رکورد قبلی را که در سال 2016 بود، شکست. داده های EIB نشان داد که ترکیه در سال 2016، 78524 تن گیلاس به ارزش 182.6 میلیون دلار صادر کرده است.

سال گذشته، صادرات کل گیلاس با 76094 تن به ارزش 161.6 میلیون دلار به ثبت رسیده است.

آلمان با واردات به ارزش 87.3 میلیون دلار در بین خریداران گیلاس ترکیه قرار گرفت. پس از آن روسیه  42.1 میلیون دلار واردات گیلاس داشت. هلند با 10.2 میلیون دلار در رده سوم قرار گرفت.

با شروع این فصل، چین به همراه هنگ کنگ به چهارمین بازار مقصد بزرگ تبدیل شده است. در حالی که صادرات گیلاس به سرزمین اصلی چین 3.3 میلیون دلار بود، فروش آن به هنگ کنگ از 6.5 میلیون دلار فراتر رفت. بخش بزرگی از صادرات گیلاس به هنگ کنگ بعداً به مقصد چین انجام خواهد شد.

رئیس انجمن صادرکنندگان میوه و تره بار گفت:

هدف ما این است که به سرعت فروش گیلاس به چین افزایش یابد. وی افزود: قصد صادرات گیلاس به کره جنوبی را در سال آینده دارند و در مجموع شاهد صادرات 200 میلیون دلاری گیلاس، در سال جاری خواهید بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *