خرید اپارتمان قسطی در ترکیه

خرید اپارتمان قسطی در ترکیه و استانبول

برای خرید اپارتمان قسطی در ترکیه می توانید از طریق گرفتن وام اقدام کنید.برای این کار شما باید یک سری مراحل را طی و مدارک مورد نیاز را فراهم کنید تا در کمترین زمان ممکن وام مسکن شما آماده شود.خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یک سری معایب و مزایایی دارد که اغلب فروشندگان یا دلالان ملک به هیچ عنوان از معایب آن حرف نمی زنند و این باعث شده تا افراد زیادی بعد از گرفتن وام دچار مشکل شوند.پس با ما همراه باشید و مقاله “خرید اپارتمان قسطی در ترکیه و استانبول“.

مزایای خرید ملک و آپارتمان قسطی در ترکیه

  • در این روش قدرت خرید شما افزایش پیدا می کند و می توانید با گرفتن وام یک واحد تک خوابه را به دو خواب تبدیل کنید.
  • فشار کمتری روی خریدار خواهد بود و طی چندین قسط مبلغ ملک را تسویه می کند.
  • معمولا در این روش ملک در حال ساخت است و فروشندگان برای جذب بیشتر سرمایه پیشنهادات ویژه و زیادی به خریدار می دهد.
  • می توانید تا قبل از تمام شدن پروژه و حاظر شدن سند ملک خود را در همان ساختمان با ملک شخص دیگری عوض کنید.

معایب خرید ملک و اپارتمان قسطی در ترکیه

  • سند بعد از پرداخت کامل صادر می شود و در این مسیر ممکن است آیین نامه ها و قوانین جدیدی وضع شود که به نفع خریدار نباشد.
  • ممکن است برخی از امکانات و حرف هایی که خریدار به آن تعهد داشت به طور کامل انجام نشوند و در آینده دچار مشکل حقوقی شوید.
  • تغییرات قیمت لیر و دلار به نسب ریال می تواند در مبالغ بالا ضررهای بزرگی را برای خریدار داشته باشد.
  • ممکن است ملک با شرایط بهتری پیدا کنید اما تا زمان اتمام پروژه باید صبر کنید و به هیچ وجه امکان فروش یا تعویض ملک با یک فرد خارج از پروژه را نخواهید داشت.

چرا خرید آپارتمان قسطی در استانبول انتخاب خوبی است؟

اغلب خانواده ها با شرایط مالی متوسط در حال پرداخت اجاره در شهر استانبول هستند و این می تواند هزینه زیادی برای آنها به حساب آید و از این رو بسیاری از آنها به فکر خرید قسطی خانه در استانبول هستند.این افراد می توانند به راحتی ملک مورد علاقه خودشان را با یک قسط مناسب خریداری کنند.

خرید ملک قسطی در استانبول

اغلب فارسی زبانان به دنبال خرید ملک قسطی در ترکیه هستند و ترجیح می دهند تا با پرداخت پیش قسط اندک صاحب خانه ای بهتری شوند.اما دقت داشته باشید که اگر مبلغ ملک کمتر از 250 هزار دلار باشد, نمی توانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید و تنها می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم برای خود, همسر و فرزندان زیر 18 سال کنید.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک در ترکیه با وام بانکی هستند. اما باید در نظر داشته باشید که بانک های ترکیه به سختی به افراد خارجی وام می دهند و اگر هم بدهند سند ملک شما تا زمان پرداخت کامل قسط نزد بانک توقیف می شود. همچنین در بیشتر مواقع درصد بانک بیشتر از خود شرکت سازنده بوده و از این رو گرفتن وام به صورت مستقیم از خود سازنده بهترین گزینه می باشد.

معمولا تعداد قسط های بانک کم بوده و از این رو پرداخت قسط برای خانواده هایی با درامد متوسط یا کمتر, بسیار سخت می باشد و کمتر کسی به سراغ این روش می رود.اگر وضعیت مالی خوبی دارید و به دنبال خرید ملک در ترکیه با سطح بالاتری هستید, می توانید از شرایط ویژه وام برخوردار شوید.

خرید قسطی ملک و اپارتمان از شرکت های ساختمانی

همانطور که گفته شد بهترین روش, استفاده از وام های خود شرکت های سازنده می باشد.در ترکیه به ویژه استانبول پروژه های ساختمانی باز بسیاری وجود دارند که فروشنده ها, آنها را با شرایط پرداخت بسیار آسان و امکانات ویژه به شما می فروشند.هر چقدر مقدار پیش پرداخت شما بیشتر باشد, تعداد قسط ها و مبلغ آنها هم کمتر می شود و ما معمولا به خریداران توصیه می کنیم تا حد امکان مبلغ پیش پرداخت خود را افزایش دهند.

اما در کمترین حالت این مقدار یک سوم مبلغ کل قرارداد می باشد.بعد از پرداخت شرکت سازنده باید برای ملک شما سند صادر کند و آن را در دفاتر ملکی ترکیه به ثبت برساند.در آخر هم برای پرداخت قسط ها باید اقدام به افتتاح حساب در ترکیه بکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *