خرید ملک در ترکیه – 02188944397

Home - خرید ملک در ترکیه – 02188944397
فروش ملک در ترکیه

اگر به دنبال زندگی یا سرمایه گذاری در ترکیه هستید، دو نوع سرمایه گذاری در حوزه املاک در ترکیه وجود دارد، یکی صرفا برای زندگی و دیگری برای سرمایه گذاری، قطعا برای انتخاب هر یک از این روش ها دلایل محکمی برای شما وجود دارد. شما را دعوت می کنیم با مطالعه کامل و دقیق این راهنما که در سال 2019 تهیه و بر اساس آخرین قوانین ترکیه بروز رسانی شده است، ضمن دوری از اطلاعات غلط و نادرست شیادان با افزایش آگاهی، بهترین تصمیم را برای زندگی ایده آل و آینده ای سرشار از شادی و موفقیت بگیرید .خریداران ملک در ترکیه یا به خصوص خریداران ملک در استانبول، به دنبال ترکیبی ایده آل از هر دوی این روش ها هستند (زندگی در ترکیه یا سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه) ، زیرا هم مجذوب فرهنگ و سبک زندگی در ترکیه هستند و هم به دنبال بازده بالا در سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه.

نیاز شما هرچه که باشد، گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه، می تواند با در نظر داشتن معیار، بودجه و نیازها در سبک زندگی، شما را برای بدست آوردن ملک ایده آل در ترکیه و استانبول راهنمایی کند.

تماس با شرکت املاک و سرمایه گذاری پیله

خرید ملک در استانبول / روند اخیر توسعه

 

استانبول شهر بزرگی است و در هر منطقه تنوع گسترده ای از ملک وجود دارد، البته، روند اخیر توسعه در این شهر باعث ایجاد مجتمع هایی لوکس و نوآورانه برای خانواده ها و افراد خاص شده است. پروژه های لوکس غالبا دارای محوطه ی باشگاه، اسپا، مرکز خرید و رستوران هستند. استخرها و دریاچه های مصنوعی از ویژگی های برجسته ی این مجتمع هاست.این روند توسعه، قبلا در مناطق گمنامی مثل Bahcesehir و Belikduzu  و برنامه ی بازسازی با حمایت دولت و حفظ حقوق آن ها، باعث تبدیل شدنشان به مراکز مدرن شهری شده بود وآن ها را مناطق مطلوبی برای خرید ملک در استانبول ساخته بود، زیرا قیمت ملک در این مناطق به نسبت مناطق مرکزی تر مثل sisli و levent  پایین تر بود. ساخت برج های بلند و قیمت بالاتر ملک، همچنین بازده بیشتر اجاره در مناطق مرکزی ،خط خیره کننده ی افق آسمان استانبول را  برای کسانی که به دنبال خرید ملک در استانبول بودند، تغییر داده است.

انواع ملک ، جهت خرید ملک در استانبول

ویلاهای لوکس برای فروش در استانبول:

این نوع از املاک با قیمت بالاتر در مرکز استانبول، دارای مزایایی است و تفاوت های زیادی بین  قیمت ویلاهای بخش آسیایی و بخش اروپایی استانبول وجود دارد.

 ویلاهای مناطق روستایی مثل zekeriyakoy  و  tarabya ، شمال مرکز شهر، سبک زندگی سالمتری را در  مناطق سرسبزتر استانبول ارائه می کنند، این خانه ها برای ساکنان ثروتمند استانبول، دسترسی آسان به جاده های شهری را از طریق منطقه شلوغ Maslak و دسترسی آسان به سواحل استانبول و ساحل دریای سیاه را فراهم می کنند.

 کمی خارج از شهر و حوالی Buyukcemece  به خاطر تقاضای بالای خارجی ها و خریداران محلی که خواهان راهی آسان برای ارتباط با استانبول از طریق ماشین و لذت بردن از مناظر طبیعی هستند و قیمت ها بالاتر است، منطقه ایده آلی به شمار می آید .

املاک برای فروش در منطقه Yali استانبول:

وجود خطی از این املاک با ظاهر زیبا و نمادین در bosphorus  در حاشیه دریا بخشی از هویت استانبول است. این ملک ها به خاطر لوکس بودنشان خیلی کم پیش می آید برای فروش گذاشته شوند و امروزه تعدادی از گران قیمت ترین ملک های جهان محسوب می شوند، که معمولا سیاستمداران و سفیران خارجی که توان پرداخت مبالغ بالا را دارند، در این ملک ها ساکن هستند.

 املاک آماده و پیش فروش در استانبول:

در استانبول فرصت برای انتخاب هر دو نوع ملک وجود دارد. آیا شما به دنبال خرید ملک در استانبول و استفاده از درآمد اجاره آن هستید؟ یا به دنبال املاک پیش فروش برای انتخاب طرح ملک ایده آلتان از همان مراحل اولیه ی ساخت با پیش پرداخت کمتر و شرایط پرداخت بهتر و  نرخ بهره 0% یا بسیار پایین هستید؟ خرید املاک پیش فروش معمولا نیازمند سرمایه بیشتری جهت سرمایه گذاران ملکی است و اغلب با تکمیل ملک تقریبا بهای آن 50% افزایش می یابد و همچنین فرد مجبور است تا زمان اتمام ملک صبر کند.

اهمیت انتخاب برای خرید ملک در استانبول

 

به دنبال هر نوع ملکی که در استانبول هستید، ابتدا باید بودجه ی خود را برای سرمایه گذاری ملکی در منطقه ی مورد نظرتان در نظر بگیرید، زیرا تفاوت قیمت در هر منطقه با منطقه ی دیگر بسیار زیاد است. وقتی بودجه ی خود را در نظر گرفتید، آن وقت می توانید شروع به بررسی انواع ملک موجود، تعداد اتاق های مورد نیازتان و نوع امکانات و غیره بپردازید.

با وجود رشد دائمی قیمت ها، نیاز است شما هر چه زودتر حضورا برای خرید ملک به استانبول مراجعه کنید، زیرا قیمت ها بدون اطلاع قبلی افزایش می یابند و وقتی گزینه های موجود، برای خرید کاهش پیدا کنند، شما از نظر بودجه با کمبود مواجه خواهید شد. وقتی شخصا از املاک دیدن کنید می توانید بهترین ایده را در مورد تفاوت مناطق و امکانات محلی در دسترس، بدست آورید.

فرآیند خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

فرآیند خرید ملک در استانبول

استانبول در میان خریداران فصلی ملک و مهاجرین در طی سال ها به طور باور نکردنی ای معروف شده است، نه فقط به خاطر اینکه کشوری ثروتمند، کهن با تاریخی جذاب و میراث فرهنگی تاثیرگذار و جالب است، بلکه سرمایه گذاران ملکی، به خاطر آب و هوای خوب، سواحل خیره کننده، آب های رنگارنگ و طبیعتی بکر، جذب آن شده اند. خصوصا مناطق مشهوری مثل آنتالیا، بدروم، Fethiye آپارتمان ها و ویلاهای مدرن و هنرمندانه ای دارند. خرید ملک در ترکیه از خرید ملک در دیگر کشورهای اروپایی آسان تر است، زیرا تحولی سریع برای ایجاد چشم اندازی جالب در نظر سرمایه گذاران در جهان است.

کجای ترکیه می توانم ملک بخرم؟

خارجی ها می توانند به نام خود تا 30 هکتار ملک یا زمین تهیه کنند، به شرط آن که ملک در منطقه ی شهری واقع شده باشد و نه در دهکده ها و مناطق روستایی. ملک خریداری شده نباید در مرزهای شهرداری ها یا بخش ها باشد. زمین یا خانه ی خریداری شده باید در خارج  از محدوده ی نظامی قرار داشته باشد.

مراحل خرید ملک در ترکیه

مرحله ی 1

قطعا برای شروع، باید ملکی را که می خواهید پیدا کنید. برای سرمایه گذاران خارجی، به خصوص آن هایی که از ایران هستند، استانبول محلی فوق العاده به حساب می آید. برای خریداران ایرانی ما، خرید یک خانه ی فصلی انتخاب یک سبک زندگی است و بیشترشان تمایل به خرید ملک در مناطق ساحلی ترکیه مثل دریای Aegean و مدیترانه ای دارند. گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه، پیشنهادهای ملکی زیادی  در استراحتگاه های ساحلی معروف مثل Fethiye، Dalyan ، Kalkan ، آنتالیا، Side و مناطق از این دست برای شما خواهد داشت. بیشتر مردم تمایل دارند ملکی به نسبت مدرن در ترکیه بخرند و خانه های نوساز با کیفیت به شدت در دهه ی اخیر پیشرفت کرده اند. آپارتمان هایی کاملا نو و ویلاهایی با سبک امروزی و  فضای بیرونی زیبا و استخر در این مناطق وجود دارند. هر نوع ملکی یا موقعیتی که دنبالش هستید، گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه,  گزینه ای برای آن دارد.

خرید ملک در ترکیه

فروش آپارتمان مسکونی

ترکیه، استانبول ، Esenyurt 

خرید ملک در ترکیه

فروش آپارتمان مسکونی

ترکیه، استانبول ، Esenyurt 

خرید ملک در ترکیه

فروش آپارتمان مسکونی

ترکیه ، استانبول ، Sultanbeyli

مرحله 2

وقتی خانه ی مورد نظر خود را پیدا کردید، گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه ،  با شما قراردادی به تفصیل با ذکر شرایط و ضوابط توافق شده برای خرید خواهد نوشت. در این قرارداد مبلغ بیعانه، تاریخ پرداخت کل سپرده و تسویه حساب نهایی مبلغ ملک قید می شود. یک مترجم قانونی که از طرف دفتر اسناد رسمی دولت تعیین می گردد در تمام فرآیند قرارداد خرید، برای اطمینان از اینکه شما درک درستی از تمامی مراحل دارید، در کنار شما خواهد بود .

مرحله 3

اکنون این مترجم قانونی پاسپورت خریدار را برای ترجمه به اداره اسناد رسمی می برد. اینکار برای امنیت بیشتر و همچنین بررسی موقعیت ملک ضروری است. کار ترجمه نهایتا نیم تا یک ساعت طول می کشد و بعد از آن پاسپورت به خریدار بازگردانده خواهد شد. در تمامی این مراحل شخصا می توانید حضور داشته باشید .

مرحله 4

سپس گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه و خریدار، قرارداد را نزد یک وکیل محلی خواهند برد. این وکیل موظف است بر کارهای انجام شده برای سند(TAPU) و گواهی ISKAN(گواهی سکونت) مرتبط با ملک نظارت کند. Iskan  یک سند فنی برای ملک شماست که حاوی اطلاعات ملک، مثل تعداد طبقات و مساحت داخلی زیربنا است. TAPU یک مدرک رسمی است که مالکیت ملک را نشان می دهد. این مدرک حاوی عکس صاحب ملک و تمبر رسمی و امضا است. اطمینان از همخوانی نام فروشندگان که درTAPU  ذکر شده است، هنگام بررسی اعتبار  TAPUمهم است. وکیل شما تمامی این بررسی ها را برایتان انجام می دهد و همچنین سند ملک را از نظر نداشتن وام و مطابقت با ملک مورد نظر بررسی می کند.

سپس طرفین، قراردادی را که گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه،  آماده کرده را در حضور وکیل، مترجم قانونی و دیگر شهود امضا می کنند.

مرحله 5

با اتمام قراداد شما باید مبلغ بیعانه را برای حفظ ملک پرداخت کنید (حداقل مبلغ متناسب به قیمت ملک متفاوت است). سپس مبلغ و تاریخی برای پرداخت کامل سپرده مشخص خواهد شد که معمولا این مبلغ برابر

1-2 % ارزش ملک است.

مرحله 6

بنا به قانونی که در آگوست 2018 تصویب شد، هنگامی که افراد خارجی ملکی در 16 استان ترکیه از Fethiye تا بدروم و آنتالیا بخرند، هیچ درخواستی برای بررسی پلیس نیاز نیست. بعد از انجام دیگر تشریفات اداری شما مبلغ باقی مانده برای ملک را پرداخت می کنید و وکیل شما هم سند ملک را امضا می کند.

برای گرفتن سند ملک، باید درخواستی به اداره ثبت اسناد و املاک منطقه ای که ملک در آن قرار دارد ارسال شود. بعد از انجام تحقیقات ضروری و بررسی ملزومات مذکور، انتقال سند از سوی اداره ثبت اسناد و املاک انجام می شود. در ترکیه حضور هر دو طرف (فروشنده و خریدار) هنگام ثبت معامله ی ملک قانونی و اجباری است و همچنین اسناد و مدارک دال بر پرداخت کل قیمت ملک به مالک نیز باید به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه شود.

مرحله 7

هنگام انتقال سند باید تمام مالیات و عوارض پرداخت شود. هزینه خرید ملک، مالیات، بیمه و هزینه وکیل و مشاور.

شما باید مالیات خرید(حق تمبر) که معادل 3% ارزش برآوردشده ی ملک است را نیز پرداخت کنید. ارزش برآوردشده معمولا برابر 60% از قیمت خرید خانه است، پس مالیات خرید شما 3% از 60% ارزش خانه خواهد بود. این مالیات به شهرداری منطقه تعلق دارد( شورا).

مرحله 8

به عنوان یک صاحب ملک جدید وقتی فرآیند خرید تکمیل شد، شما TAPU  (سند)خود را دریافت خواهید کرد. حالا باید در اداره مالیات منطقه ثبت نام کنید و یک حساب بانکی ترکیه ای افتتاح کنید که برای ثبت یک ملک در ترکیه ضروری است. برای افتتاح حساب ترکیه ای علاوه بر کپی پاسپورت، شما باید یک فرم هویتی دیگر که حاوی آدرس محل سکونت در کشور خودتان است را نیز ارائه دهید. این گواهی می تواند گواهی نامه رانندگی، قبوض خدماتی، (برق، آب، گازو …) یا قبوض مالیاتی شهرداری باشد. وقتی حساب بانکی افتتاح شد، به شما یک شماره ی مالیاتی اختصاصی داده می شود و باید به شهرداری منطقه درباره ی صاحب ملک شدنتان اطلاع دهید.

وقتی آماده سفر به ترکیه برای خرید ملک در ترکیه یا خرید ملک در استانبول شدید، گروه املاک و سرمایه گذاری پیله در ترکیه، یک مشاور ملکی حرفه ای به شما اختصاص می دهد که می تواند شما را در بازدید املاک موردنظرتان یاری دهد، از طرف شما با توسعه دهندگان ملکی در ارتباط باشد و در تمام مراحل خرید و کارهای قانونی لازم تا زمان گرفتن سند ملک و حتی بعد از آن شما را راهنمایی خواهد کرد.

شرکت پیله

هزینه انشعاب، مالیات و بیمه

شما وقتی کلید خانه ی خود را دریافت کردید، باید یکی از هزینه های انشعاب قبوض خدماتی مثل برق، گاز و آب را پرداخت کنید.  همچنین باید بیمه نامه ی زلزله را خریداری کنید. در ترکیه زلزله زیاد اتفاق نمی افتد و اینکار صرفا برای آرامش خاطر است، اما اگر شما می خواهید ملکی کمی قدیمی تر بخرید،پیشنهاد گروه املاک و سرمایه گذاری پیله این است که یکی از این نوع گواهی ها را درخواست کنید.

مالیات سالانه ملک توسط شهرداری ها اخذ می شود ،که نرخ آن برای زمین 0.3% و برای خانه 0.15% است. این قیمت در هر شهرداری متفاوت خواهد بود و در شهرهای بزرگ این مبلغ دو برابر می شود. به خاطر اهداف مالیاتی ، تمام املاک هر سال مجدد ارزش گذاری می شوند. اگر شما می خواهید یک خانه ی پیش فروش را بخرید به عنوان خریدار باید یک شهادت نامه پر کنید و تایید کنید که پس از 3 ماه از اتمام ساخت ملک مالیات را به شهرداری پرداخت خواهید کرد. گروه املاک و سرمایه گذاری پیله خرسند است که شما را در اولین مرتبه از این فرآیند راهنمایی کند.

ملکی که خریداری کرده اید را ممکن است مجدد بفروشید یا اجاره دهید و سود حاصل از آن را به خارج از ترکیه انتقال دهید . به همین دلیل سعی کنید کلیه مراحل قانونی را به دقت انجام دهید تا مشکلی بابت سرمایه گذاری و انتقال سود به مقصدی دیگر به مشکل برنخورید .

فرصتهای سرمایه گذاری ملکی در استانبول را اینجا ببینید.

هزینه های خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

جدول زیر نشان دهنده ی قیمت ها در بار اول خرید ملک در ترکیه است. ارقام  ذکر شده برای خانه ای است که به قیمت 100،000لیر فروخته شده است. تمام ارقام به لیر هستند.

3،000 لیر( عموما کمتر- ارزش برآورد شده نه ارزش خرید)

n/a

3،000 لیر

1،000 لیر

300  لیر

200  لیر

6،500  لیر

مالیات خرید

مالیات بر ارزش افزوده

هزینه خریدار

هزینه وکیل

هزینه دفتر ثبت اسناد و املاک

گاز و برق

مجموع

مجموع کل هزینه های ملکی شما تقریبا چیزی حدود 6.5% از قیمت ملک جدید است. البته، چون مالیات خرید عموما برابر با 60% ارزش برآورد شده از قیمت معامله است، هزینه های احتمالی در حدود 5% است.

املاک پیش فروش در ترکیه /استانبول

هزینه های مذکور، مالیات خرید، انشعاب گاز، برق و هزینه سرویس های خدمات دهنده باید هنگام اتمام فرایند خرید ملک شما پرداخت شوند. این یعنی در خرید ملک پیش فروش، هزینه های پیش رو چیزی در حدود است4% از ارزش ملک شما است و باقی آن ها ، زمان تکمیل ملک باید پرداخت شود، که این زمان می تواند 12 ماه بعد باشد. برای ساختمان نوساز و ملک هایی که مجدد فروخته شده اند، همه ی هزینه ها باید در مدت 2-3 ماه بعد ازپایان قرارداد پرداخت شوند.

شاید تمام مراحل در نگاه اول پیچیده باشد، گروه املاک و سرمایه گذاری پیله خوشحال خواهد شد که در تمام مراحل با بهترین مشاوره های احتمالی شما را همراهی  کند.

بودجه ی شما برای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

ساماندهی مالی، وام مسکن ترکیه، تبدیل ارز

قبل از اینکه نگاهی به املاک بیاندازید، باید بدانید که چقدر بودجه دارید. بعضی از مردم ابتدا خانه ی ایده آلشان را پیدا می کنند و بعد به دنبال راه های تهیه بودجه ی خرید می گردند. البته، در این مورد خریدار یا سال ها خودش را بیش از اندازه از نظر مالی اذیت می کند تا مقصود برسد یا زمانی می رسد که می فهمد ویلای مجللی که می خواست با آن استخر و منظره ی دریا، به سادگی از دسترسش خارج شده است و  ناامید می شود.

برای شروع، لیستی از منابع مالی تهیه کنید. همچنین ذکر کنید که پول مذکور آیا در حال حاضر آماده است یا نه؟ اگر نه زمان بدست آوردن آن را بنویسید. بیشتر خریداران خارجی املاک ترکیه از یک یا بیش از سه منبع مالی مثل پس انداز، ارثیه یا گرفتن وام استفاده می کنند.

بسیار مهم است که بدانید پول مورد نظرتان در دسترس و آماده باشد، زیرا فروش ملک در ترکیه خیلی سریع انجام می شود و تمام مراحل می تواند حداقل 6 هفته تا 3 ماه طول بکشد.

وام مسکن ترکیه برای افراد خارجی

در سال 2007، بانک های ترکیه شروع به ارائه ی وام به افراد خارجی کردند. طبیعتا، شرایط و ضوابط هر بانک با بانک دیگر متفاوت است اما عموما، خریدار می تواند 50 تا 65% از مبلغ ملک را از منابع خارجی تامین کند تا مالکیت کامل آن را بدست بیاورد. اگر می خواهید لیستی از بانک هایی که به افراد خارجی وام مسکن ارائه می دهند را داشته باشید لطفا با ما تماس بگیریداما لازم به ذکر است که نرخ بازپرداخت این وام ها برای شما به نسبت شهروندان ترکیه بالاتر خواهد بود.

درباره ی تبدیل ارز

اگرچه شما با مقیاس پول رایج کشور خود روی بودجه تان کار می کنید، به خاطر داشته باشید که ارزش ملک بسته به شاخص لیر ترکیه است.

اگر تصمیم بگیرید که بعدا ملک خود را بفروشید، ارزش آن با لیر ترکیه مشخص می شود. نرخ تبدیل ارز در طی چندین سال ممکن است نوسان داشته باشد، پس بهتر است که عادت کنید نرخ تبدیل ارز را همیشه بررسی کنید تا از عملکرد سرمایه گذاری ملکی آگاه باشید.

نرخ تبدیل ارز نیز در زمان انتقال وجه اهمیت دارد زیرا هنگام خرید ملک هزاران دلار یا لیر جا به جا می شود و کمترین تفاوت در نرخ تبدیل ارز می تواند باعث سود یا از دست رفتن قسمتی از پول شود.  ما در گروه املاک و سرمایه گذاری پیله مشاورینی حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاری و محاسبه نرخ سود شما در تبدیل ریال به لیر یا دلار داریم که با شما در تمام مسیر سرمایه گذاری برای خرید ملک در ترکیه یا خرید ملک در استانبول همراه خواهند بود.

مساله ی مهم دیگر در زمینه ی بودجه، هزینه خرید ملک در ترکیه است که در ادامه  درباره ی آن صحبت خواهیم کرد.

هزینه خرید ملک در ترکیه

علاوه بر داشتن بودجه ی متناسب با قیمت ملک، پولی را برای هزینه های خرید کنار بگذارید، این هزینه ها شامل هزینه یک وکیل، دفتر اسناد رسمی، مالیات و هزینه های مرتبط است. هزینه های خدماتی مثل هزینه ی وکیل و مترجمان بر حسب اینکه چه کسی را برای اینکار انتخاب می کنید، متفاوت است. دیگر هزینه های اداری نیز به لیر ترکیه پرداخت می شود و مبلغی که به پول رایج کشور خود دارید بر اساس نرخ تبدیل ارز در همان زمان تبدیل می شود. هزینه های ارائه شده در ادامه به صورت تقریبی هستند، اما به طَور کلی باید بدانید که شما باید 6.5% از قیمت کل ملک را باید برای پرداخت هزینه ها و عوارض در نظر بگیرید( لطفا قسمت پایین و همچنین میزان ارزش برآورد شده ای که نیاز است شما برای مالیات ملک پرداخت کنید را بخوانید). لطفا توجه داشته باشید که اخیرا مالیات انتقال سند از 4.4% به 3% کاهش یافته است.

خرید ملک در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه

وکیل: هزینه وکیل بر اساس اینکه چه کسی را برای کار انتخاب کنید متفاوت است. اگر شما نیاز دارید یک وکیل مدافع برای خرید ملک در ترکیه پیدا کنید،  لیست ارائه شده از سوی دولت ترکیه به شما کمک خواهد کرد.

خدمات ترجمه: برخی از مترجمان ساعتی هزینه می گیرند، در حالی که بعضی دیگر پکیج های به خصوصی برای خرید ملک ارائه می کنند. لطفا توجه داشته باشید مترجمان ترکیه باید مترجم رسمی باشند و مجوز داشته باشند. دفاتر ثبت اسناد در هر منطقه لیستی از مترجمان دارای مجوز دارند، از طرف دیگر ما هم می توانیم به شما مترجم معرفی کنیم.

مالیات انتقال سند: بعد از می 2018 مالیات انتقال سند از 4.4% به 3% کاهش یافت. لطفا توجه داشته باشید که این درصد بر روی ارزش برآورد شده محاسبه می شود نه قیمت خرید. هر شهرداری یا شورای محلی لیستی از ارزش تخمینی ملک دارند و از آن برای محاسبه ی مالیات استفاده می کنند.

هزینه دفتر ثبت اسناد: 300،00 لیر

بیمه DASK: این بیمه ی اجباری برای زلزله در زمان امضای سند نیاز است.  هزینه ی آن بر حسب مساحت ملک شما است. بیمه زلزله برای یک آپارتمان 70 متر مربعی با دو خواب تقریبا در حدود سالیانه 250 لیر است.

محدودیت های نظامی: یک درخواست رسمی برای دولت ارسال می شود تا ملک را از نظر قرار گرفتن در محدوده ی نظامی و شخص شما را به عنوان یک خارجی از نظر محدوده ی قانونی دارایی که می توانید بخرید بررسی کند. این قانون برای تمام سرمایه گذاری های خارجی در ترکیه بر حسب قانونی که در تاریخ 6 آگوست 2018 تصویب شد برداشته شده است.

بیاید نگاهی به یک مثال بیاندازیم

جدول زیر نشان دهنده ی قیمت ها در یک بار خرید ملک در ترکیه است. ارقام ذکر شده درباره ی خانه ای است که به قیمت 100،000 لیر فروخته شده است. تمام ارقام به پوند هستند.

3،000 لیر

1،000 لیر

300  لیر

200  لیر

6،500  لیر

هزینه خریدار

هزینه وکیل

هزینه دفتر ثبت اسناد و املاک

گاز و برق

مجموع

در کدام محل ترکیه خانه بخرم؟

اگر تا به حال درتعطیلات به ترکیه سفر کرده باشید، ممکن است از اینکه می خواهید کجا ملک بخرید، آگاهی داشته باشید. اما اگر نمی دانید، خبر خوب این است که بسیاری از مناطق آپارتمان ها و ویلاهایی با  موقعیت های چشمگیر، برای انتخاب دارند. یکی از مواردی که باید از آن آگاه باشید، نوسان قیمت از منطقه ای به منطقه ی دیگر است. برای مثال، یک آپارتمان کاملا نو 2 خوابه  در Kalkan از قیمت 90،000 پوند موجود است، در حالی که یک آپارتمان کاملا نو 2 خوابه در ساحل Aegean از شهر  Fethiye نصف این قیمت را دارد.

مناطق خاصی از ترکیه به مقاصد محبوب خریداران خارجی تبدیل شده اند، این محبوبیت اساسا به خاطر زیربنای عالی، دسترسی آسان به فرودگاه ها و نگرش سبک غربی آن هاست. بیشتر این مناطق در استانبول، در طول Aegean و سواحل غربی متمرکزند. بگذارید کمی دقیق تر آن ها را بررسی کنیم.

خرید ملک در ترکیه

بهترین محل ها برای خرید ملک در ترکیه

استانبول:

به عنوان یک قطب تجاری، مالی و گردشگری محسوب می شود. این شهر به طور طبیعی بزرگترین شهر ترکیه است و یک مقصد محبوب برای کارگزاران مهاجر است. به طور طبیعی، فواید زندگی در چنین شهر بزرگی فروشگاه های پر جنب و جوش، زندگی شبانه، هنر و نمایش فرهنگ آن است. با داشتن دو فرودگاه و یک فرودگاه در حال تکمیل، پرواز ها از و به استانبول دائما در حال انجام است.

بدروم:

این مقصد بین المللی، محل مورد علاقه ی ترک های غربی و افراد خارجی از تمام ملیت ها است.  این شبه جزیره دارای سواحل کوچکتری مثل yalikavak  و turgutreis  است که به بندرگاه محبوب مهاجران تبدیل شده اند. شبه جزیره بدروم خدمات خود را از طریق فرودگاه خودش دریافت می کند و بخشی از شهرت آن به خاطر انبوه بودجه ی موجود و آپارتمان ها و ویلاهای لوکسش است.

Didim:

این شهر اساسا مورد توجه گردشگران خوش گذران بریتانیایی و مهاجران قرار گرفته است. Didim از نظر توسعه و زیرساخت بعد از شهرهایی مثل بدروم قرار می گیرد، و این مساله در قیمت پایین املاک این منطقه خود را نشان می دهد. دلیل دیگر پایین بودن قیمت ها در این منطقه، در مقایسه با دیگر سواحل، وفور زمین های خالی برای ساخت و ساز است.

Fethiye:

این شبه جزیره پیشرفت های شگرف زیادی داشته که در سال های اخیر باعث افزایش شهرت آن شده است. در این شبه جزیره، سواحل تفریحی کوچیکتری مثل Calis، Hisarona، Ovacik و Oludeniz وجود دارند. مرکز شهر منطقه ای شلوغ با مراکز خریدی قابل توجه و سبک زندگی پر طرفدار است. همچنین منطقه  Uzumlu با حفظ جذابیت های سنتی روستایی، پیشرفت های تاثیرگذاری داشته است. Fethiye  بیشتر شهرتش را به خاطر تالاب آبی برجسته اش بدست آورده است.

Kalkan:

در این ساحل معتبر قیمت ملک بالاست، زیرا همه ی ملک های واقع در آن دارای منظره ی دریا هستند و زمین زیادی برای ساخت و ساز باقی نمانده است. حتی آپارتمان های آن نیز همگی به فروش رفته اند. تمایل کلی منطقه به ویلاهای لوکس با مبلمان، لوازم و ابزارهای مدرن است.

آنتالیا:

آنتالیا به عنوان دومین مقصد گردشگری پر طرفدار در ترکیه، امکانات و فرودگاه های قابل توجهی دارد. این منطقه به سواحل تفریحی کوچک تری تقسیم می شود که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. Side  یک مرکز تاریخی است، در حالی که Belek مرکز گلف در ترکیه است. بعد از مرکز شهر، ساحل معروف دیگری که مورد توجه خریداران خارجی ملک قرار گرفته است، ساحل آلانیاست، ساحلی که ملیت های مختلف را به خود جذب می کند.

Dalyan:

بخشی از جذابیت این منطقه به خاطر زیبایی دست نخورده ی طبیعت بکر آن است. شهرت Dalyan  بیشتر به خاطر سنگ های مقبره ای و حمام گل آن است. این شهر خدمات خود را از فرودگاه های محلی دریافت می کند و اتوبوس های خدمات شهری مستقیما از وسط این شهر می گذرند. تمرکز اصلی خریداران ملک بیشتر بر روی منطقه ی Akkaya  است، زیرا این منطقه به دریاچه نزدیک است و زیبایی بسیاری دارد.

Log In is required for submitting new question.