راهنمای جامع راه اندازی یک تجارت شخصی در ترکیه

راهنمای جامع راه اندازی یک تجارت شخصی در ترکیه

روال ثبت شرکت در کشور ترکیه و انواع شرکت که می توانید در این کشور ثبت کنید را در مقاله ثبت شرکت در ترکیه، برای شما به طور کامل توضیح داده ایم. انجام این مراحل بیشتر از یک هفته طول نمی کشد. علاوه بر این سرمایه گذار خارجی قبل از شروع فعالیت باید مبلغ مشخصی به عنوان سرمایه داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر قصد راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود دارید باید 10000 لیر ترکیه داشته باشید، در حالی که صاحب شرکت سهامی باید حداقل 50000 لیر ترکیه را واریز کند.

چگونه یک کسب و کار را در ترکیه ثبت کنیم؟

افراد خارجی که مایل به افتتاح شرکت جدید در ترکیه هستند ، باید پیش از شروع راه اندازی ، موارد زیر انجام دهند:

در ابتدا باید نوع شرکتی که می خواهید افتتاح کنید را تعیین نمایید و سپس اسناد حقوقی پایه را تهیه نمایید که براساس قانون شرکت ها صورت می گیرد.

دوم افتتاح حساب بانکی شرکت و واریز سرمایه مورد نیاز طبق قانون است.

مورد بعدی، تعیین مدیر یا مدیران شرکت، طبق قانون تعیین شده است.

ارائه اسناد حقوقی اصلی و جزئیات سهامداران و مدیران در ثبت تجاری

اخذ شماره مالیاتی و شماره مالیات بر ارزش افزوده و ثبت نام در تأمین اجتماعی واقع در اداره امور مالیاتی برای تضمین

وکلای ترکیه می توانند از طریق روند افتتاح یک پروژه تجاری در ترکیه به شما کمک کنند.

آیا استخدام افراد در ترکیه راحت است؟

چنانچه یک شرکت که به تازگی در ترکیه تاسیس شده است، اقدام به جذب نیرو های خارجی کند، تا زمانی که برای این افراد از طرف دولت ترکیه اجازه کار صادر نشده باشد، امکان کار کردن، ندارند. در واقع از دو طریق می توان به استخدام افراد خارجی در ترکیه اقدام کرد، یکی از طریق وزارت کار و دیگری در کشوری که کارمند خارجی از طریق کنسولگری و یا سفارتخانه اقامت ترکیه را دریافت کرده باشد.

مدارک لازم جهت اقدام از طریق سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه:

پاسپورت معتبر متقاضی

پر کردن فرم درخواست ویزا کارگر که به متقاضی داده می شود

ارائه عکس در سایز عکس پاسپورت و یک کپی از نسخه قرارداد (متقاضی بعدا باید کپی قرار داد را ارسال نماید.)

نامه تائید کننده این که فرد در آینده استخدام خواهد شد.

در مورد استخدام کارمند خارجی توسط این شرکت ، صاحب کسب و کار در ترکیه باید درخواست خود را از طریق اینترنت به همراه اسناد زیر به وزارت کار و تأمین اجتماعی ارائه دهد:

نامه درخواست اجازه کار

فرم درخواست کارمند خارجی

ترازنامه

آخرین بیانیه سود و زیان

درخواست باید از طریق اینترنت طی مدت حداکثر ده روز کاری در کنسولگری ترکیه ارائه شود. این بعد از ارائه درخواست استخدام توسط کارمند خارجی است.

افراد خارجی در ترکیه می توانند بر اساس قوانین سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در این گونه شرکتها مشغول به کار شوند. (FDI) به شرکتهایی که در ترکیه تاسیس شوند و یا شعبه یک شرکت خارجی طبق قانون 4875 اطلاق می شود. یک شرکت ثبت شده در ترکیه مادامی که سهامداران خارجی آن ، سرمایه ای به ارزش حداقل 1،691،063 لیر داشته باشند، می تواند افراد خارجی را استخدام نماید.

ساکنان باید درخواستی را از طریق اینترنت پر کرده و به وزارتخانه ارسال کنند. تصمیم پروانه کار حداکثر ظرف مدت یک ماه منتشر می شود.

نکات مهم برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه چیست؟

مهمترین نقاط مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی در ترکیه در سه منطقه اصلی سرمایه گذاری قرار دارد:

مناطق آزاد:

تقریبا 20 منطقه آزاد با هدف افزایش سرمایه گذاری خارجی در نظر گرفته شده اند، در این مناطق 100٪ معافیت از عوارض گمرکی ، مالیات بر درآمد شرکت ها برای پروژه های صنعتی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد حقوق کارمندان شرکت که صادرات آنها از حداقل 85٪ کالاهای تولید شده در ترکیه بیشتر و با امکان واریز کالا به صورت رایگان و نامحدود و همچنین انتقال سود در داخل ترکیه و خارج از کشور باشد.

مناطق صنعتی سازمان یافته:

حدود 276 منطقه با هزینه کمتر برای گاز طبیعی ، آب ، ارتباطات از راه دور ، مالیات بر ساخت و ساز و زباله های جامد و غیره وجود دارد. اگر منطقه از خدمات شهری بهره ای نبرد ، مالیات ارزش افزوده بر مالکیت زمین وجود نخواهد داشت.

مناطق گسترش تکنولوژی:

حدود 50 منطقه با معافیت عمده تا 2024 وجود دارد. این معافیت ها شامل مالیات شرکت ، مالیات بر درآمد درآمدهای حاصل از توسعه نرم افزار ، مالیات بر ارزش افزوده در فروش نرم افزار  و تحقیق و توسعه (RD)  و حقوق کارمندان )کمتر از 10٪ کارمندان) می شود.

در حال حاضر تنها 34 منطقه توسعه فناوری در حال بهره برداری است. بقیه در دست ساخت هستند. همچنین باید بدانید که یک صنعت پیشرفته و گسترده در ترکیه ، پیوند مو است. این تجارت با توجه به بسیاری از مشتریانی که به این نوع خدمات پزشکی و بهداشتی نیاز دارند ، برای سرمایه گذاران بسیار مناسب است.

سایر امتیازات طبق قراردادهای مالیات مضاعف به سرمایه گذاران خارجی اعطا می شود که سرمایه گذاران را از پرداخت همان مالیات در کشور محل اقامت و ترکیه معاف می کنند. سرمایه گذاران خارجی در ترکیه همچنین طبق توافق نامه تجارت آزاد که با کشورهای زیر منعقد شده است از مالیات گمرک معاف هستند:

آلبانی ، بوسنی و هرزگوین ، شیلی ، کرواسی ، مصر ، جورجیا ، ایسلند ، اردن ، لبنان ، لیختن اشتاین ، موریس ، مقدونیه ، مراکش ، نروژ ، فلسطین ، صربستان ، کره جنوبی ، سوئیس ، سوریه ، تونس.

شرکت پیله با در اختیار داشتن کاردی مجرب، حرفه ای و فارسی زبان به ارائه مشاوره و راهنمایی شما برای طی مراحل ثبت شرکت در ترکیه می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.77 52 047 533 90+

خرید ملک در ترکیه مطمئن ترین، آسان ترین و سریع ترین روش برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت ترکیه است. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه هستید، از سایت املاک پیله بازدید نمایید و بهترین پیشنهاد های سرمایه گذاری را از ما بخواهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *