رکورد جدید خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیها

رکورد جدید خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیها

رکورد جدید خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیها;مرکز آمار ترکیه روز دوشنبه ۳۰ دی‌ ماه با انتشار گزارشی اعلام کرد، ایرانی‌ها در ماه دسامبر ۷۶۳ واحد خانه در ترکیه خریداری کرده‌اند که رکورد جدیدی برای آنها بوده است.

ایرانی‌ها سال گذشته میلادی در مجموع ۵ هزار و ۴۲۳ واحد ملک در ترکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۴۸.۵ درصد افزایش داشته است.

و نسبت به سال ۲۰۱۷ نیز افزایشی شش برابری نشان می‌دهد.

خرید خانه توسط ایرانی‌ها در ماه دسامبر پارسال با کل خانه‌هایی که این قشر در ۱۲ ماه سال ۲۰۱۷ در ترکیه خریده‌اند، برابری می‌کند.

عراقی‌ها با ۷ هزار و ۵۹۶ واحد مسکن، بیشترین شمار خرید خانه در میان خارجی‌ها را داشته‌اند و ایران در مقام دوم قرار گرفته است.

بعد از ایران، شهروندان روسیه، عربستان، افغانستان، کویت و آلمان بیشترین شمار خرید خانه در ترکیه را داشته‌اند.

دولت ترکیه از پارسال شرط اعطای شهروندی به خارجی‌ها را سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰ هزار دلاری در بازار املاک این کشور قرار داد. قبلا این رقم ۱ میلیون دلار بود.

در پی آن، فروش منزل به خارجی‌ها در ترکیه افزایش چشمگیری یافت، خصوصا ایرانی‌ها بیشترین رشد خرید مسکن از ترکیه را داشته‌اند.
ترکیه سال ۲۰۱۹ در کل حدود ۴۶ هزار واحد مسکن به خارجی‌ها فروخته است که شش هزار واحد بیشتر از سال ۲۰۱۸ است. فروش مسکن به خارجی‌ها در ترکیه از سال ۲۰۱۷ به این سو بیش از دو برابر شده است.

تقریبا ۲۱ هزار واحد ملک در استانبول و ۹ هزار واحد در شهر توریستی آنتالیا به خارجی‌ها فروخته شده است. در رتبه بعدی شهرهای آنکارا و بورسا قرار دارند.

منبع : گوگل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *