سرمایه گذاری در ترکیه بجای اروپا

سرمایه گذاری در ترکیه بجای اروپا

سرمایه گذاری در ترکیه بجای اروپا در دوران پسا کرونا

سرمایه گذاری در ترکیه بجای اروپا;در حالی که مالیات بر دارایی یک روش ارزشمند برای درآمد دولت است، اما در عین حال روشی مطمئن برای کاهش سرمایه گذاری نیز هست. در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چرابعد از فراگیر شدن ویروس کرونا، سرمایه گذاران ثروتمند از منطقه اروپایی فرار می کنند. با توجه به اینکه فراگیری ویروس کرونا ، باعث اختلال در اقتصاد جهانی می شود، سرمایه گذاران آینده نگر به فکر آتی خواهند بود.

بدترین کشورهای اروپایی – آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و اسپانیا – برخلاف آنچه در حافظه زنده دیده می شود ، با بهبود اقتصادی روبرو خواهند شد. با تریلیون ها دلار که صرف کمک و اقدامات لازم برای پایدار نگه داشتن اقتصاد کرده اند، دولت های اروپایی به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد خواهند بود و یکی از محتمل ترین روش های تقویت صندوق های دولت، مالیات خواهد بود. در حالیکه دریافت مالیات از افراد ثروتمند به بهبود اقتصاد کمک می کند، مالیات بیشتر باعث می شود افراد پولدار از سرمایه گذاری، نسبت به زمانی که مالیات کمتری پرداخت می کردند، دلسرد شوند.

در حال حاضر برخی از کشورهای اروپایی بالاترین مالیات بر دارایی را در کره زمین دریافت می کنند. با وجود شرایط سختی که این کشورها در پیش رو دارند، موجی از سرمایه گذاران ، منطقه اروپا را ترک کرده و به سمت کشورهایی می روند که مالیات کمتری دریافت می کنند.

مقایسه مالیات در کشورهای اروپایی

سرمایه گذاران از مالیات های اروپا گله مندند

یکی از سرمایه گذاران شرکت چند ملیتی CFO می گفت ،  مجموعه ای از دارایی ها را در جنوب فرانسه گرد آوری کرده است واز این بابت که مالیات زیادی را پرداخت کند، ناراضی است. مالیات در فرانسه اکنون بالاست و در اروپای غربی بالاترین نرخ را دارد. او می داند که پس از همه گیری کرونا، مالیات ها افزایش پیدا خواهد کرد. بر اساس صحبت هایی که ما با سرمایه گذاران در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا داشتیم، آنها به دنبال گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری بودند.

هر کس که جیب بزرگی دارد، به طور جدی به ترک منطقه اروپا فکر می کند. برای بسیاری ترکیه یک انتخاب آشکار است. ترکیه در ورودی اروپاست که طبق قوانین اتحادیه اروپا، جزو اروپا حساب نمی شود. هنگامی که ترکیه را با اسپانیا، ایتالیا یا فرانسه مقایسه می کنید، رفتار بسیار خوبی با سرمایه گذاران خارجی دارد.

هزینه زندگی در ترکیه پائین است، همچنین دارای سیستم بهداشت و درمان عالی است، از سطح بالای استاندارد زندگی برخوردار است و به راحتی می توان از ترکیه به اروپا و آسیا سفر کرد. بنیاد محکم اقتصاد ترکیه، به آن کمک کرد تا در مقابل طوفانی که اروپا را به زانو درآورده، بایستد.

کنسرت در ترکیه

مزایای مالیات بر املاک ترکیه

مالیات بر املاک ترکیه در سطح جهان رقابتی است. در حقیقت شاخص رقابت بین المللی مالیات (ITCI) ترکیه رتبه 18 هم را برای خصوصیات مالیات دارد. این امرمقرون به صرفه بودن خرید ملک در ترکیه، آنجا را به چشم اندازی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

دولت ترکیه برای جذب سرمایه گذاران، محدودیت ها و مالیات ها را کاهش داده است. شما براحتی می توانید حساب بانکی باز کنید، در ترکیه ملک بخرید وحداقل مالیات را پرداخت کنید.

بیاید نگاهی بیندازیم که چرا ترکیه از نظر مالیاتی برای سرمایه گذاران املاک این قدر رقابت دارد:

کشور رتبه بندی ITCI مالیت سود مالیات بر املاک و مستغلات به عنوان درصد از سهام سرمایه مالیات بر دارایی خالص مالیات بر ارث

 

 

حداکثر مالیات خرید مالیات بر ارزش افزوده دارایی
آلمان 16 24.5 0.3 نه 7-50 5 18
ترکیه 18 0 (بعد از 5 سال) 0.2 نه 1-30 4 0
یونان 28 25 1.4 نه 5-40 24 24
انگلستان 31 20 2.6 نه 40 15 0
اسپانیا 32 23 0.7 آره 7.65-35 10 10
ایتالیا 35 26 0.8 آره 0-8 22 20
فرانسه 36 30 1.7 آره 5-45 10 20

 

مالیات بر املاک در ترکیه

در سال های اخیر، دولت ترکیه اقداماتی برای ساده کردن قوانین مالیاتی خود انجام داده است، و آن را مطابق با استانداردهای بین المللی کرده است. این اقدامات ترکیه نه تنها ترکیه را از نظر مقررات مالیاتی به یکی از رقابتی ترین کشورهای عضو (OECD)  تبدیل کرد، بلکه موانع بسیاری که مانع خرید سرمایه گذاران در ترکیه میشد را نیز از بین برد.

روش هایی که ترکیه چشم انداز مالیاتی خود را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب کرده ، شامل:

وظیفه تمبر 0 درصد: در سال 2017 دولت وظیفه تمبر را به 0 رساند.

هزینه های ثبت زمین  کاهش یافت: در سال 2017 دولت این عدد را از 2 درصد به 1.5 درصد کاهش داد.

معافیت مالیات بر ارزش افزوده: افراد وشرکتهایی با خرید ملک در ترکیه، از پرداخت 18 درصد مالیات معاف هستند. این صرفه جویی بزرگی است.

مالیات در ترکیه

مالیات بر دارایی در اروپا چگونه است؟

با درنظر گرفتن ITCI ما از مطلوب ترین شروع می کنیم و به سمت بدترین می رویم. ما کشورهای اروپایی را انتخاب کردیم که به طور سنتی مردم علاقه مندند خانه دوم خود را در آنجا بخرند.

آلمان با رتبه 16:

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در آلمان نزدیک به میانگین است، اما نرخ مالیات بر درآمد شرکتها بالاست و محاسبه مالیات بر درآمد اشخاص نیز پیچیده است. مالیات بر خرید ملک در کشور آلمان 19 درصد است.

ترکیه با رتبه 18:

ترکیه طی چند سال اخیر به دلیل حرکت به سمت سهولت سرمایه گذاری در این کشور و مطابقت با استانداردهای بین المللی ، بهبود خوبی داشته است. مالیات شخصی 17.5 درصد است که از میانگین مالیات 23.8 درصد OECD پایین تر است.

انگلستان با رتبه 31:

طی چند سال اخیر مالیات بر املاک مسکونی مورد توجه دولت انگلستان بوده وهمین امر باعث شده مالیات بر املاک گران و محاسبه آن پیچیده باشد.  فروش املاک ، مشمول مالیات بر سود املاک و مالیات بر ارث و مالیت ارزش افزوده می شود.

اسپانیا با رتبه 32:

اگرچه اسپانیا طی سالهای اخیر رتبه ITCI را به دست آورده است ، اما رتبه بندی آن از نظر مالیات ، اسپانیا را در رده پایین طیف مطلوب قرار می دهد.اسپانیا دارای مالیات های چندگانه بر املاک و مستغلات ، دارایی خالص و دارایی ها است.

ایتالیا با رتبه 35:

قدرت مالیاتی ایتالیا شامل شبکه مالیاتی گسترده آن با 100 کشوراست. با این حال با چندین مالیات بر دارایی، سیستم مالیاتی آن پیچیده و گران است. مالیات های جداگانه ای برای املاک، دارایی و معاملات مالی وجود دارد.

فرانسه با رتبه 36:

طی چند دهه اخیر فرانسه تغییرات فراوانی را در سیستم مالیاتی خود بوجود آورد ، كه سیستم مالیاتی آن كمترین رقابت در OECD محسوب می شود. مالیات املاک آن بالاترین نرخ مالیات در جهان محسوب می شود. همچنین در این کشور مالیات بر درآمد شخصی نیز بالاست و روی سود سهام و سود حاصل از سرمایه اعمال می شود.امیدواریم مقاله “سرمایه گذاری در ترکیه بجای اروپا” برای شما مفید بوده باشه.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید، مشاوران متخصص ما در زمینه مالیات بر املاک ترکیه با تجربه بوده و بهترین رویکرد سرمایه گذاری در ترکیه را به شما معرفی می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *