سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه با پیاده سازی مجموعه ای از سیاست های اقتصادی  با هدف جذب مستقیم سرمایه خارجی در سال های اخیر ، موفق به جذب تعدادی از سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای منطقه به ویژه از خاورمیانه شده است.پس با ما همراه باشید تا با فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

در حالی که بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در ترکیه در صنعت املاک و مستغلات انجام شده است، در دوره اخیر افزایش قابل توجهی در سرمایه گذاری مستقیم نیز مشاهده شده است.

در حال حاضر بر اساس جدیدترین قوانین،سه مسیر اصلی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد، که شامل موارد زیر است و به تفصیل در مقاله فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه  تشریح شده اند:

 سرمایه گذاری املاک به ارزش حداقل 250000 $

 تاسیس یا خرید شرکتی با سرمایه 500000 $

 خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ 500000 دلار، به شرط آنکه این مبلغ را برای مدت سه سال برداشت نکنند.

با انجام یکی از سرمایه گذاری های فوق می توانید برای خود ، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، شهروندی ترکیه را دربافت نمایید.

متداول ترین نوع سرمایه گذاری در ترکیه

از بسیاری از جهات خرید ملک، امن ترین نوع سرمایه گذاری است. با افزایش صنعت گردشگری در ترکیه، بازار املاک و مستغلات این کشور به طرز چشمگیری گسترش یافت.

ترکیه در حال حاضر جزو ارزان ترین بازار های جهان است، که با در نظر گرفتن برخی اقدامات، ارزان ترین بازار به حساب می آید.

این موضوع در کنار دریافت شهروندی ترکیه، مشوق خوبی برای سرمایه گذاران است.

متداول ترین نوع سرمایه گذاری، برای اخذ اقامت شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش 250000 دلار است.

توجه به این نکته مهم است که وقتی ملکی خریداری می کنید تا 3 سال نباید آن را بفروشید. گاها این قانون برای اتباع خارجی که از آن اطلاع ندارد، مشکل ایجاد کرده است.

سرمایه گذاری در ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری برای همه اعضای خانواده چقدر طول می کشد؟

معمولا به دست آوردن تابعیت و گذرنامه های ترکیه برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده، چنانچه تمام اسناد و مدارک آماده و کاملاً تدوین شده باشند و کارهای قبل و بعد از سرمایه گذاری به درستی انجام شود،  بین 3-6 ماه زمان می برد. در قانون اخیر، کل دوره برای به دست آوردن شهروندی کامل ترکیه، برای کلیه اعضای خانواده فقط در سال 2019 به 60 روز کاهش یافته است.

کارشناسان با تجربه ما در شرکت پیله با ارائه مشاوره و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری، می توانند به شما برای دریافت شهروندی ترکیه کمک نمایند.

شما می توانید با دریافت راهنمایی از ما که یکی از معتبرترین شرکت های حقوقی در ترکیه هستیم و سالها در سطح بین المللی کار می کنیم ، در زمینه مهاجرت به ترکیه و امور شهروندی ، از این مزیت بهره مند شوید.

همچنین وجودیک تیم تخصصی برای بخش املاک و مستغلات در شرکت پیله، این اطمینان را فراهم می کند که تیم ما پیش از خرید ملک در ترکیه، همه امتیازها و موارد را به دقت بررسی کرده اند.

مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه:

از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت شهروندی آن می توان موارد زیر را نام برد:

شما در زمانی کمتر از 6 ماه  شهروندی ترکیه و پاسپورت آن را دریافت می کنید.

با سرمایه گذاری در ترکیه، علاوه بر درآمد ، شهروندی یک کشور مطلوب را نیز بدست آورده اید.

با پاسپورت ترکیه می توانید به 109 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

حداقل زمان اقامت نیاز ندارید.

پاسپورت ترکیه برای 10 سال معتبر بوده و برای همیشه قابل تمدید است.

نیازی به اعلام ثروت ندارید

ترکیه به شما اجازه تابعیت دوگانه را می دهد.

آموزش رایگان و بازپرداخت شهریه دانشگاه را شامل می شود.

شامل برنامه های بازنشستگی می شود.

امکانات آموزشی بالا در ترکیه وجود دارد.

کیفیت بالای زندگی در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

ایرانی ها و سرمایه گذاری در ترکیه

ایرانی ها همچنان جزو علاقه مندترین افراد به خرید ملک در ترکیه هستند.

در حالی که سالانه حدود 3 میلیون گردشگر ایرانی از ترکیه بازدید می کنند، افزایش قابل توجهی در تعداد ایرانیانی که در ترکیه سرمایه گذاری می کنند نیز دیده شده است.

بر اساس آمار طی چند سال گذشته، ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه در رتبه دوم قرار دارند. علاوه بر این ، در شش ماه اول سال 2019 ، آنها در بین خارجی هایی که با افتتاح شرکت، اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه کرده اند، در رده اول قرار دارند.

در حالی که 63 درصد از شرکتهای دارای سرمایه خارجی که در دوره ژانویه تا ژوئن 2019 تاسیس شده اند، در اتاق بازرگانی استانبول (ITO) ثبت شده اند ، میزان سرمایه خارجی که به استانبول آورده شده نزدیک به 1.2 میلیارد لیر ترکیه است. در شش ماهه اول سال ، مجموعاً 362 شرکت سهامی و 3530 شرکت با مسئولیت محدود توسط اتباع خارجی در استانبول تأسیس شد.

خرید آپارتمان در استانبول یکی دیگر از روش های پرطرفدار برای دریافت شهروندی ترکیه است. دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، راحت ترین و سریع ترین روش دریافت اقامت و شهروندی است. می توانید فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات ترکیه را در سایت املاک پیله ببینید.

دلایل سرمایه گذاری در کشور ترکیه:

رونق اقتصادی یکی از دلایل مهمی است که سرمایه گذاران را جذب می کند. ترکیه از سال 2002 با رشد اقتصادی پایدار و متوسط رشد ناخالص داخلی 5.5 درصد ، روند افزایشی خود را حفظ کرده است. در حال حاضر ترکیه سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می آید.

ترکیه کشوری است که اروپا را به آسیا مرتبط می کند. زیرساخت های فناوری جدید و بسیار پیشرفته در زمینه ارتباطات، امکان حمل و نقل دریایی توسعه یافته و کم هزینه، حمل و نقل ریلی به اروپا و مکانیسم تحویل مستقیم به بیشتر اروپا، این کشور را به مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

ترکیه کشوری جوان، پویا، با مردم تحصیل کرده و چند فرهنگی است، که پذیرای گردشگران و مهاجران هستند. زندگی در این کشور برای شما آرامش را به ارمغان خواهد آورد. تفاوتی از نظر قانونی میان سرمایه گذاران خارجی و داخلی وجود ندارد و پس از دریافت شهروندی از مزایای بیمه و بازنشستگی برخوردار خواهید شد.

مالیات بر درآمد شرکت از 33 درصد به 22 درصد در سال 2019 کاهش یافته است. وجود برخی مشوق ها و معافیت کامل یا بخشی از مالیات در مناطق توسعه فناوری ، مناطق صنعتی و آزاد، از دیگر دلایل سرمایه گذاری در ترکیه هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *