سرمایه گذاری مستقیم خارجی فراتر از 30 میلیارد دلار

سرمایه گذاری مستقیم خارجی فراتر از 30 میلیارد دلار

سرمایه گذاری مستقیم خارجی فراتر از 30 میلیارد دلار;با توجه به آنچه که Arda Ermut، رئیس دفتر سرمایه گذاری در ترکیه گفت، سهم ترکیه در سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی در طولانی مدت می تواند دو برابر شود و به لطف موقعیت جغرافیایی، جمعیت جوان و پویایی اقتصادی، به 30 میلیارد دلار برسد.

وی در جریان صحبتهای خود در مجمع سرمایه گذاری گردشگری 2020 در استانبول اظهار داشت: تركيه سهم كافي از سرمايه گذاري مستقيم جهاني خارجي را كه در 17 سال گذشته 1 درصد بوده است، دريافت نكرده است.

ارموت افزود: “ما اعتقاد داریم که این سهم به راحتی در کوتاه مدت به 1.5٪ و در بلند مدت به 2٪ افزایش می یابد.”

به گفته ارموت، اگر سرمایه گذاری مستقیم خارجی، در جهان، در طی 15 تا 16 سال گذشته به 1.5 تریلیون دلار رسیده است، سهم ترکیه باید از 22.5 تا 23 میلیارد دلار فراتر رود و در دراز مدت به 30 میلیارد دلار برسد.

وی با تأکید بر اینکه ترکیه در 17 سال گذشته 217 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کرده است، افزود: این یک تجلی قوی از اعتماد سرمایه گذاران جهانی به اقتصاد ترکیه بوده است.

ارموت خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه در سال 2018، در زمانی که در سراسر جهان کاهش یافته بود، نشان دهنده موفقیت ترکیه در دور شدن از مسیر منفی جهانی است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاری در گردشگری به عنوان یکی از بخش های اولویت دار برای سرمایه گذاری افزایش یافته است.

وی گفت: “پس از آنكه ترکیه در سال 2018 از 39.5 میلیون بازدیدكننده خارجی استقبال كرد، افزایش 15 درصدی در سال 2019 خواهد داشت.”

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه ممکن است از 30 میلیارد دلار فراتر رود

به نوبه خود، Naci Akbal، رئیس استراتژی و بودجه در ترکیه، خاطرنشان کرد: تحولات مثبت در سال 2020 و دوره های بعدی، چارچوب اقتصادی اصلی برای سرمایه گذاری در این کشور را تشکیل می دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ترکیه در آغاز تحول نیرومندی است، زیرا رشد اقتصادی افزایش خواهد یافت و نرخ تورم به یک عدد تک رقمی کاهش می یابد.

حساب جاری در کوتاه مدت و میان مدت آسیب پذیر نخواهد بود.

Akbal گفت: ترکیه قصد دارد در سال 2023، 75 میلیون گردشگر را جذب کند و درآمد سالانه گردشگری ترکیه نزدیک به 65 میلیارد دلار است، که نشان می دهد ترکیه از هدفها فراتر خواهد رفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *