تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

شش تفاوت مهم بین قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

استانبول خود به تنهایی یک کشور بزرگ است. البته ترکیه فقط شهر استانبول نیست . اما خود استانبول واقعاً جالب ترین و جذاب ترین شهر ترکیه است. در این مقاله می خواهیم به مقایسه قسمت آسیایی و اروپایی استانبول بپردازیم و ببینیم این دو قسمت از چه لحاظ هایی به هم برتری دارند. البته قابل ذکر است که استانبول چه در سمت آسیایی و چه اروپایی زیبایی های منحصر بفرد خود را دارد و جزو زیباترین و ایده آل ترین شهر هایی است که یک فرد می تواند در آن زندگی کند چون تجربه زندگی در شهری را خواهید داشت که نیمی در قاره آسیا و نیمی در اروپاست.

1.شلوغی

جمعیت بخش آسیایی و اروپایی استانبول

طرف اروپایی غرق مردم است. از بشیکتاش گرفته تا منطقه باکیرکوی. هر طرف که نگاه میکنید انبوهی از انسان است از توریست گرفته تا افراد بومی این شهر اما بر خلاف قسمت اروپایی قسمت آسیایی بسیار خلوت تر است.از شلوغ ترین محله های سمت آسیایی می توان به کادیکوی و اسکودار اشاره کرد.

2.ترافیک

ترافیک بخش آسیایی و اروپایی استانبول

استانبول در واقع مساویست با ترافیک در هر ساعتی از روز باید ترافیک این شهر را تحمل کنید .اگر زندگی در این شهر را انتخاب کرده اید باید با این ترافیک و شلوغی خود را سازگار کنید.شما استانبول بدون ترافیک را فقط در روزهای تعطیل رسمی مانند اعیاد می توانید تجربه کنید. این شلوغی و ترافیک در سمت اروپایی بیشتر از سمت آسیایی احساس می شود.

3.سرسبزی و بکر بودن

سرسبزی و بکر بودن منطقه آسیایی و اروپایی استانبول

درسالهای اخیر منطقه اروپایی آنقدر شلوغ و پر رفت و آمد شده است که ساکنینی که سالیان سال بوده در این مناطق زندگی میکرده اند به فکر این افتاده اند که به سمت آسیایی نقل مکان کنند.چون آسیایی هنوز سر سبزی خود را حفط کرده است هنوز سواحل آرامی دارد که شبها میتوان با خیالی آسوده در آن پیاده روی کرد و از استرس یک روز کاری خود رها شد.

4.آرامش

آرامش منطقه آسیایی و اروپایی استانبول

طرف اروپایی یعنی پریدن از شاخه به شاخه، دویدن از مکانی به جای دیگر, صف های طولانی، دویدن برای رسیدن به قرارهای کاری و یا دیدن حتی یک دوست، پله برقی مترو و سر پا مسافتهای طولانی طی کردن با متروبوس.

آنقدر آشفتگی در اروپا وجود دارد که مردم  گاهی فقط برای یک ساعت استراحت کردن در هوایی تمیز ترجیح میدهند به سمت آسیایی بروند.

5.شب ها

شبهای استانبول

می توان برای سمت آسیایی استانبول به راحتی این جمله را بکار برد که شب و روزش به معنای واقعی یکی است. در این سمت شب معنایی ندارد و دقیقا عین روزهایش پر رنگ است.پر از جنب و جوش است.در سمت آسیایی در محله کادیکوی فقط میتوان این جنب و جوش شبانه را تجربه کرد.

6.تاریخ

تاریخ بخش آسیایی و اروپایی استانبول

البته ما فقط نمیخواهیم که از جاذبه های سمت آسیایی صحبت کنیم چون این حقیقت وجود دارد که طرف اروپایی به معنای واقعی دارای تاریخ است.در هر گوشه ای می توان با یک اثر تاریخی شگفت انگیز روبرو شد.

تهیه شده توسط گروه املاک و سرمایه گذاری پیله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *