فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه

Home - فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه
فرصت سرمایه گذاری در ترکیه

در این مقاله، سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرد. ترکیه همواره محلی مناسب برای سرمایه گذاری بوده و هست. با افزایش رونق و ثبات اقتصادی این کشور، تمایل افراد به سرمایه گذاری در ترکیه افزایش یافته است.

ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا با بسیاری از استانداردها و مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد و این استانداردهای بالا همراه با اصلاح قانون گذاری و مشوق های سرمایه گذاری، ترکیه را به مکانی جذاب برای تجارت تبدیل می کند.از طرف دیگر موقعیت استراتژیک و جغرافیایی ترکیه ای به صورتی است که به راحتی می تواند با اروپا، آسیا و خاورمیانه در ارتباط باشد.

در حالی که ترکیه از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند، تعدادی قانون وجود دارد که سرمایه گذاران باید به آنها توجه داشته باشند و همواره بیاد داشته باشید که سرمایه گذاری در کشور خارجی ریسکهای خاص خودش را دارد. شما به عنوان سرمایه گذار، فرصتهای مختلفی در پیش رو دارید که در ادامه به آنها می پردازیم.

شرکت پیله

انواع سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک مسکونی یا آپارتمان در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید واحد تجاری یا اداری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه ، بسیار ارزان است

ترکیه در حال حاضر ارزان ترین بازار در دنیا است و هزینه خرید ملک در آن نسبت به اروپا پایین تر است. به همین خاطر برای سرمایه گذاران خارجی فرصت بسیار مناسبی است. اقتصاد موفق و ثبات اقتصادی ترکیه در طی سال های اخیر، منجر به افزایش اعتماد سرمایه گذاران خارجی شده است. ترکیه در حال حاضر سیزدهمین اقتصاد برتر دنیاست.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ترکیه، پایین بودن مالیات هاست. همانطور که میدانید، هر چقدر مالیات در کشوری پایین تر باشد، سود سرمایه گذاری در آنجا بیشتر است.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

یکی از شرایطی که کشور ترکیه برای دریافت اقامت در اختیار خارجیان قرار داده، سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری در بانک است، در این روش شما کافیست شما مبلغ 500000 دلار امریکا را به مدت 3 سال در حساب خود در یکی از بانک های ترکیه داشته باشید. بانکهای ترکیه ، پس از روسیه، دومین سیستم بانکی بزرگ در اروپا به شمار می آیند.آنها به درستی سرمایه گذاری کرده و از نقدینگی بالایی برخوردارند.

در ترکیه سه نوع بانک وجود دارد: بانکهای سپرده گذاری ، بانکهای توسعه / سرمایه گذاری و بانکهای مشارکتی، که فعالیتهای خود را براساس بانکداری بدون بهره، با رعایت اصول مالی اسلامی پذیرفته شده جهانی، انجام می دهند.

در این روش سرمایه گذاری شما می توانید شهروندی ترکیه را نیز بدست آوردی و برای اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرید.

برای دریافت شهروندی از این طریق، با شما مصاحبه نیز انجام می گیرد، لذا لازم است تا تسلط نسبی به زبان ترکی داشته باشید.

نهایتا چنانچه تصمیم به سرمایه گذاری در یک بانک را گرفتید ، قبل از واریز هرگونه وجه، در مورد سلامت، نرخ بهره و از همه مهمتر، تورم ترکیه تحقیق کنید. سرمایه گذاری در اکثر بانک های ترکیه تضمین می شود.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام

در این روش سرمایه گذاری به منظور دریافت اقامت ترکیه باید حداقل 500 هزار دلار امریکا سهام خریداری کنید، این سرمایه گذاری باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.سرمایه گذران خارجی در مقایسه با سرمایه گذاران داخلی، فرصت های مناسب و مساوی برای سرمایه گذاری در ترکیه را دارند. نکته مهم دیگر این است که با سرمایه گذاری در ترکیه، براحتی می توانید سود حاصل از آن را از کشور خارج نمایید.

با سرمایه گذاری از طریق خرید سهام، شما می توانید برای خود و افراد خانواده خود، اقامت ترکیه را دریافت نمایید. با آسان تر شدن قوانین ترکیه در سال 2019 بین 2 تا 6 ماه طول می کشد تا شما و خانواده تان اقامت خود را از این طریق دریافت نمایید.

در این روش سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت،می توانید همزمان اقامت کشور خود و ترکیه را داشته باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

ترکیه به منظور پیوستن به بازار جهانی و باز، به فعالیت هایی جهت تشویق سرمایه گذاران خارجی،خصوصی‌سازی‌ مؤسسات اقتصادی دولتی، آزادسازی واردات، ایجاد مناطق آزاد تجاری و تمرکززدایی فعالیت‌های دولتی پرداخت.در این راستا بخش بانکداری ترکیه نیز در سالهای اخیر دارای تحولاتی بوده و پیشرفت های قابل توجهی داشته است.در حال حاضر بازار سرمایه در ترکیه بر اساس قوانین بازار سرمایه طراحی شده است و هدف قوانین بازار سرمایه، تنظیم، کنترل و ایجاد امنیت در عملکرد بازار سرمایه، به منظور حمایت از حقوق و سود سرمایه‌گذاران است.بنابراین سرمایه گذاری در ترکیه در حال حاضر به نفع شما خواهد بود.

شما می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولتی، اقامت ترکیه را دریافت نمایید. در این روش سرمایه گذاری، شما اوراق قرضه دولتی را خریداری می کنید و تا 3 سال نباید آنها را بفروشید، این نکته نیز قابل ذکر است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

در این روش سرمایه گذاری شما می توانید برای خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست اقامت کنید.

فرصت های سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه:

خرید ملک در ترکیه

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک است. این بازار طی سال های اخیر بسیار پر رونق بوده و یکی از دلایل اصلی آن قانون دریافت اقامت ترکیه به شرط خرید ملک است. در مورد جزئیات این قانون و فرآیند دقیق دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در مقاله خرید ملک در ترکیه به تفصیل توضیح داده ایم و به شما پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد خرید ملک در ترکیه و یا خرید ملک در استانبول را دارید حتما این مقاله ها را بخوانید.

جالب است بدانید کشورهای عربی و ایران جزو بالاترین درصد خریداران املاک در ترکیه هستند و ایران رتبه دوم را دارد.

اگر هدف شما از خرید ملک تنها دریافت اقامت ترکیه باشد و قصد نداشته باشید به طور دائم در آن زندگی کنید، می توانید ملک خود را در مواقعی که نیستید به مسافران خارجی اجاره داده و درآمدی به لیر نیز داشته باشید!

فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه را ببینید:

خرید واحد تجاری در ترکیه

 چنانچه قصد زندگی و کار در ترکیه را داشته باشید و سرمایه کافی برای این امر را نیز داشته باشید، خرید واحد های تجاری و اداری نیز گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد واحد های تجاری برای فروش در ترکیه با ما تماس بگیرید: 02188944397

شما با ثبت شرکت در ترکیه و استخدام 5 نفر ترک، می توانید اقامت کاری دریافت نمایید. قوانین مربوط به ثبت شرکت در ترکیه، در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

سرمایه گذاری روی پروژه های در حال ساخت

یکی از فرصتهای عالی سرمایه گذاری برای ایرانیان، که در حال حاضر نمی توانند وام مسکن دریافت کنند، سرمایه گذاری روی پروژه های ملکی در حال ساخت است. در مقاله ای در خصوص وام به خریداران ملک در ترکیه، به طور کامل به مبحث دریافت وام مسکن و شرایط آن پرداخته ایم، که در صورت علاقه می توانید جزئیات مربوط به آن را در این بخش ببینید.

برای اطلاع از جزئیات این پروژه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و با خیال راحت تمام سوالات خود را در این خصوص از ما بپرسید، همچنین می توانید سوالات خود را در اینستاگرام پیله نیز مطرح نمایید، ما حتما پاسخگو خواهیم بود.

لازم به ذکر است که باسرمایه گذاری روی پروژه های در حال ساخت نیز، امکان دریافت اقامت ترکیه را خواهید داشت.

نکات حقوقی در مورد فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حتما وکیل خبره و معتبر داشته باشید و اگر به زبان ترکی مسلط نیستید، داشتن مترجم را حتما به شما توصیه می کنیم. ما در شرکت ثبت شده املاک و سرمایه گذاری پیله با داشتن وکلای مجرب، راهنمای شما خواهیم بود. همچنین می توانید سوالات خود را از طریق اینستاگرام یا تلفن از ما بپرسید.

یکی از موضوعات مورد توجه هنگام سرمایه گذاری در کشور خارجی، امنیت سرمایه گذاری در آنجاست. گاهی ممکن است به دلیل مناسبات خارجی کشورها و یا تغییر دولت، قوانینی تغییر کنند و سرمایه گذاری شما به خطر بیافتد، اما خوشبختانه با توافقاتی که بین ایران و ترکیه صورت گرفته، فعلا سرمایه گذاری در این کشور، امن است.

خرید ملک در کشور خارجی نیازمند توجه و دقت بیشتری است، انتخاب ملک مناسب و بدون مشکل یکی از دغدغه های خریداران خارجی است. پروژه های معرفی شده توسط شرکت پیله از کلیه جهات بررسی شده و کاملا مناسب سرمایه گذاری هستند.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

با سرمایه گذاری در ترکیه می توانید برای خود و اعضای خانواده خود، اقامت ترکیه را دریافت نمایید و از مزایای زیر بهره مند شوید:

دریافت خدمات درمانی رایگان

حفظ تابعیت قبلی

دریافت پاسپورت ترکیه و سفر به بیش از 109 کشور بدون نیاز به ویزا

امکان تحصیل رایگان

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ترکیه امکان پرداخت به دلار امریکا و یا لیر ترکیه است. ما در شرکت املاک و سرمایه گذاری پیله، فرصتهای سرمایه گذاری را هم به دلار و هم به لیر به شما معرفی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. 02188944397

ترکیه چندین دهه است که در یک مسیر اقتصادی صعودی قرار دارد. دولت این کشور متعهد به حمایت از سرمایه گذاری داخلی، توسعه اقتصادی و نظارتی مداوم است. این کشور فرصت خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است. رژیم نظارتی و قانونگذاری توسعه یافته ترکیه تا حدود زیادی باعث جذابیت آن می شود، با این حال سرمایه گذاران باید هنگام سرمایه گذاری ملکی یا ادغام با شرکت های ترکیه توجه لازم را داشته باشند.

Log In is required for submitting new question.