قوانین جدید اقامت ترکیه

قوانین جدید اقامت ترکیه در سال 2020

قوانین جدید اقامت ترکیه

روش های مختلفی برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد، مثل اقامت کاری، اقامت تحصیلی، اقامت خانوادگی و اقامت از طریق خرید ملک و غیره . ما در مقاله اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به تشریح روش های دریافت اقامت ترکیه پرداخته ایم، در این مقاله قصد داریم شما را با قوانین جدید اقامت ترکیه آشنا کنیم.

قانون دریافت اقامت توریستی ترکیه 2020

بر اساس قوانین جدید که از تاریخ اول ژانویه 2020 تصویب شده است، کلیه افراد خارجی بجز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه اقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین، می توانند با اقامت توریستی به مدت یک سال در ترکیه بمانند، بعد از آن دیگر این نوع اقامت تمدید نمی شود و باید از روش های دیگر برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایند. به این ترتیب تنها در سال اول شما با اجاره یک خانه می توانید درخواست راندوو بدهید. این موضوع در حال حاضر برای برخی هموطنان مقیم ترکیه نگرانی هایی ایجاد کرده است . اگر سرمایه کمی دارید، می توانید با خرید خانه اقساطی در ترکیه ، اقامت خود را تمدید نمایید و بدون نگرانی به زندگی خود در کشور ترکیه ادامه دهید.
اتباع ایرانی پس از پایان اقامت توریستی می توانند از هر 180 روز،90 روز را در ترکیه بمانند. اگر قصد اقامت دائم ترکیه را دارید، می توانید اقامت توریستی خود را به تحصیلی و یا کاری تغییر دهید و یا حتی در کلاس های زبان تومر ثبت نام کنید تا بطور موقت بتوانید اقامت خود را تمدید نمایید، البته آسان ترین و سریع ترین روش دریافت اقامت ترکیه در حال حاضر خرید ملک در ترکیه است.

اقامت ترکیه برای هنرمندان

در ترکیه مانند بیشتر کشورها ، روال دریافت اقامت برای افراد هنرمند و ورزشکار اندکی متفاوت است. اگر شما در زمینه هنری، ورزشی و یا تجاری برتری داشته باشید و دارای رزومه قوی و فعالیت های معتبر در سطح بین المللی باشید، می توانید از روش های ویژه تری برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمائید. این افراد باید دارای مدال المپیک باشند و یا در نمایشگاه ها و فستیوال های بین المللی جایزه کسب کرده باشند.
اگر برای دریافت راهنمایی بیشتر به مشاوره نیاز دارید ، هم اکنون با ما تماس بگیرید و به رایگان مشاوره دریافت نمائید. 77 52 047 533 90+

دریافت اقامت خود حمایتی ترکیه 2020

منظور از اقامت خود حمایتی، اقامت تمکن مالی و یا Financially Independent Person ، به اختصار FIP است. در این نوع اقامت نیازی نیست فرد سرمایه خود را به کشور مقصد (ترکیه) منتقل کند. اقامت خود حمایتی به افرادی تعلق می گیرد که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و می توانند تمام مخارج خود را بپردازند. مدت زمان اعتبار این ویزا یکساله است و می توانید آن را تمدید نمائید. پروسه دریافت اقامت از طریق خود حمایتی بین 3 تا 4 ماه طول می کشد. در صورت عدم مشکل این نوع اقامت تا 5 سال ، بصورت سالانه تمدید می شود و بعد از آن اقامت دائم ترکیه اعطا می شود.

شرایط اخذ اقامت خود حمایتی 2020

اثبات تمکن مالی از روش های مختلفی امکان پذیر است، ارائه سند ملک واجاره نامه معتبر و مدارک بانکی نشان دهنده دریافت اجاره، سود سپرده بانکی، اوراق بهادار و حقوق بازنشستگی. فرد متقاضی باید دارای یک سند 6 دانگ در ایران و یا سپرده یک ساله باشد. در صورتی که فرد بتواند اجاره یک سال آپارتمان در ترکیه را پرداخت نماید و اثبات دارایی برای هر نفر حداقل 6000 دلار، اقامت یکساله به وی و خانواده اش اعطا می شود.

اقامت ترکیه چند سال طول می کشد؟

اقامت بلند مدت ترکیه، بعد از اینکه اقامت کوتاه مدت خود را چند سال تمدید کنید به شما داده می شود. در کل برای دریافت اقامت بلند مدت ترکیه باید حداقل 8 سال (5 سال به طور متوالی) در این کشور زندگی کنید.

معیارهای دریافت اقامت بلند مدت ترکیه

1- اقامت ترکیه برای 8 سال (5 سال متوالی)
2- عدم سوء پیشینه طی سه سال اخیر اقامت در ترکیه
3- عدم دریافت کمک های اجتماعی طی سه سال اخیر
4- عدم تهدید امنیت عمومی و پایبندی به قوانین
5- داشتن درآمد کافی و ثبات مالی برای اداره خانواده
6- داشتن بیمه پزشکی معتبر

اگر علاقه مندید آپارتمان های فروشی ارزان در استانبول را ببینید روی لینک کلیک نمائید.

اقامت ترکیه دائم:

این نکته را همواره در نظر داشته باشید که اقامت دائم ترکیه در یک مرحله به شما اعطا نمی شود و حداقل بعد از 3 سال و انجام تمدیدهای سالانه و یا 5 سال داده می شود و بدین معناست که شما حداقل 5 سال باید بصورت مستمر در ترکیه حضور داشته باشید تا اقامت این کشور را دریافت نمائید. برای افرادی که اقامت ترکیه را دارند اما بصورت دائم در این کشور حضور ندارند، زمان دریافت اقامت دائم، 8 سال است.
با خرید خانه در استانبول در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت ترکیه را به دست آورید.

اقامت ترکیه چه مزایای دارد؟

اگر شما اقامت بلند مدت ترکیه را دریافت نمائید می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:
1- حق رای
2- دریافت وام و تسهیلات برای خرید وسایل نقلیه
3- معافیت از پرداخت عوارض گمرکی هنگام وارد کردن وسایل نقلیه
4- اجازه ورود به خدمات عمومی
5- شرایط آسانتر اخذ ویزا از کشورهای اروپایی و آمریکا
شما پس از دریافت اقامت ترکیه ، با درخواست شهروندی، شهروند درجه یک به شمار میایید و از تمامی مزایا و حقوقی که شهروندان ترک از آن برخوردار هستند، بهره مند می شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *