قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای در حال پیشرفت به خصوص در زمینه ملک و توریست است که روز به روز بر تعداد سرمایه گذاران خارجی آن افزوده می شود.معمولا افراد مختلفی این کشور را برای سکونت و سرمایه گذاری انتخاب می کنند که از دلایل آن می توان رفاه و فرصت شغلی را نام برد.قیمت حدودی ملک در ترکیه از متری 2000 لیر شروع و تا 50 هزار لیر در مناطق خاص و مرفه نشین ادامه دارد و شما می توانید با توجه به بودجه و هدف خود یک منطقه و پروژه را برای خرید انتخاب کنید.پس با ما همراه باشید تا قیمت خرید خانه در شهر وان ترکیه را بررسی کنیم.

معرفی شهر وان ترکیه

وان یک شهر به نسبت کوچک در نیمه شرقی کشور ترکیه و نزدیک مرز ایران است که شهری قدیمی با تاریخ بلند شناخته می شود.این شهر به عنوان شهر عاشقان گربه شناخته شده است زیرا محل زندگی گربه های سفید با چشم دو رنگ آبی و سبز می باشد.قیمت اقلام غذایی و حیاطی در این شهر کمتر از شهرهای استانبول و ازمیر بوده و از این رو سالانه ایرانیان زیادی را به سمت خود جذب می کند.

قیمت خانه در شهر وان ترکیه

جمعیت شهر وان ترکیه نزدیک به 420 هزار نفر بوده و اغلب افراد به زبان ترکی کرمانجی حرف می زنند.شهر وان ترکیه در ماه های تعطیل سال پر از گردشگران آلمانی و ایرانی می باشد که با اهداف مختلف از جمله سرمایه گذاری در ترکیه و تفریح وارد شده اند.این شهر در کنار دریاچه وان قرار دارد که باعث شده آب و هوایی بسیار معتدل و بهاری داشته باشد.


برای خواندن مطالب درمورد دیدنی های استانبول میتوانید:

قیمت خرید خانه در شهر وان

معمولا در هر شهری می توانید خانه با قیمت های مختلف پیدا کنید و این تماما بستگی به موقعیت و امکانات ملک مورد نظر دارد.اما به طور معمولا قیمت خانه در شهر وان از متری 2000 لیر شروع و تا 5000 لیر ادامه دارد.به دلیل افزایش روز افزون تعداد ایرانیان شهر وان مغازه داران تصمیم به یادگیری زبان فارسی گرفته اند تا راحت تر ارتباط برقرار کنند.

قوانین خرید ملک در ترکیه و شهر وان

اگر به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی تسلط دارید می توانید تمام قوانین مربوط به خرید و فروش ملک را در وبسایت وزارت خارجه کشور ترکیه مطالعه کنید در غیر این صورت موارد زیر را بخوانید.
امروزه هیچ مانعی برای خرید و فروش ملک توسط اتباع خارجی در کشور ترکیه وجود ندارد و اغلب مردم دنیا می توانند برای سرمایه گذاری در بخش ملک به این کشور بیایند.طبق تبصره 35 قانون املاک و اراضی باید در طی دوسال بعد از خرید زمین پروژه معرفی شده را شروع کنید.


برای خواندن مطالب درمورد اجاره خانه در استانبول میتوانید:

شرایط خرید ملک برای اتباع خارجی

برای اتباع خارجی که مایل به سرمایه گذاری در بخش املاک کشور ترکیه هستند یک سری قوانین در نظر گرفته شده است که عبارتند از :

1. افراد خارجی نمی توانند بیشتر از 30 هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری کنند.
2. اتباع خارجی نمی توانند در مناطق امنیتی و نظامی کشور ترکیه سکونت داشته باشند یا ملک بخرند.
3. خارجی ها تنها می توانند تا 10% یک منطقه یا شهر را خریداری کنند.
4. اتباع خارجی یا شخصیت های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می توانند از مؤسسات مالی و بانک ها معتبر درخواست خرید اعتباری را داشته باشند و قانون هیچ گونه محدودیتی را در این زمینه ندارد.

خرید خانه در شهر وان
قوانین ثبت و انتقال سند ترکیه

برای انتقال و ثبت سند باید هر دو طرف معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفتر املاک حاظر باشند. اگر خریدار به هر دلیلی نتواند در جلسه حظور پیدا کند مشاور املاک می تواند با دریافت وکالت نامه رسمی (دفتر خانه) اقدام به خرید از طرف خریدار بکند.
برگه تاپو که به عنوان سند ملکی ترکیه شناخته می شود شامل موارد زیادی است که خریدار در هنگام عقد قرارداد باید به دقت آن را مطالعه کند.تمامی موارد مورد نیاز از جمله نام مالک و تاریخ انتقال در این برگه ذکر خواهد شد.

3 پاسخ
  1. توفیقی گفته:

    سلام وقت خوش کوچکترین واحد چند متر و در نقاط مناسب چند لیر میباشد آیا در شرایط فعلی مرزها باز است تا بیایم ببینم عکس واحد را میتونید بفرستید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *