برای راه اندازی قطار تهران-استانبول

مذاکره ایران و ترکیه برای راه اندازی قطار تهران-استانبول

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی خط ریلی تهران-استانبول در آینده ای نه چندان دور خبر داد و گفت: مذاکرات در حال انجام است و با توجه به استقبال دو کشور، به نتیجه و اتمام رسیدن این پروژه به این بستگی دارد که مجری طرح، اعتبارات و جوانب مختلف آن را نهایی کند.

حوزه ریلی یکی از مهم ترین زیربخش های توسعه حمل و نقل بین المللی است و در همین راستا خط ریلی تهران-وان و تهران-آنکارا در سال جاری به بهره برداری رسید و به گفته مسئولان ریلی و بر اساس آمارهای موجود از آژانس های مسافری و گردشگری، در همین مدت کوتاه استقبال مناسبی از آن شد.
سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این باره در گفت وگو با ایسنا گفت: توسعه حمل و نقل بین المللی چه در حوزه باری و چه در حوزه مسافری جزو اولویت های راه آهن است و در همین راستا راه اندازی قطار تهران-وان و تهران-آنکارا مورد موافقت قرار گرفت و در حال انجام است که استقبال خوبی از آن شده است.
وی افزود: برای راه اندازی خط ریلی تهران-استانبول نیز در حال مذاکره هستیم و از قبل و سال های دور نیز تقاضا برای آن وجود داشته است. بنابراین طرح این موضوع را انجام داده و همکاران من در حوزه مسافری با راه آهن ترکیه در حال گفت وگو، مذاکره و رایزنی هستند.
رسولی ادامه داد: مهم ترین مساله ای که وجود دارد این است که شرکتی که می خواهد این کار را انجام دهد، باید نیاز سنجی کند و ببیند که تا چه حد ظرفیت جا به جایی مسافر در این خط ریلی وجود دارد، چقدر از آن استقبال خواهد شد؟ و اساسا مسافر در این مسیر وجود دارد که ارزش سرمایه گذاری هنگفت این چنینی را نیاز داشته باشد؟
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته استقبال خوبی از قطار تهران استانبول خواهد شد و صرفه اقتصادی خوبی برای سرمایه گذار آن وجود خواهد داشت.

فرصتهای سرمایه گذاری در ترکیه را در سایت پیله ببینید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *