پیدا کردن شغل در ترکیه

پیدا کردن کار در ترکیه

با توجه به جمعیت اندک انگلیسی زبان و قوانین سخت گیرانه ی اشتغال در ترکیه، برای افراد جویای کار انگلیسی زبان، عمدتاً مشاغل محدود به آموزش انگلیسی و صنعت گردشگری است. بنابراین اگر قصد زندگی در ترکیه و فعالیت در حوزه مورد نظر خود را دارید، باید زبان ترکی را بیاموزید.
ترکیه کشوری با میراث فرهنگی متنوع است که در چهارراه اروپا و آسیا واقع شده است. خانه هایی با معماری زیبا ، پارک های ملی خیره کننده و نقاط دیدنی بسیاری که افراد زیادی را از کشورهای مختلف به خود جلب می کند.
در حالی که معمولا صنعت گردشگری پر رونق ترکیه در سالهای اخیر ، به دلیل آشفتگی سیاسی و عدم قطعیت روزافزون در منطقه ، دچار رکود اقتصادی شده است ، اما علائمی از بهبود این روند به چشم می خورد و هنوز هم گردشگری نقش مهمی را در اقتصاد ترکیه ایفا می کند.

مشاغل در ترکیه

اقتصاد ترکیه با داشتن جایگاه خود به عنوان یک کشور در حال توسعه پیشرو ، به دلیل بحران ارزی و بدهی اخیر با کندی شدید روبرو است ، زیرا برای گسترش سریع خود تلاش می کند.
نرخ بیکاری برای 82.7 میلیون نفر در این کشور در دسامبر سال 2018 به 13.5٪ رسید و تنها بخش های تولیدی ،خدماتی و ساختمانی و خرید و فروش ملک در ترکیه رشد داشته اند.
صادرات برتر ترکیه وسایل نقلیه و ماشین آلات (از جمله رایانه ها) است که در سال 2018 حدود 32 میلیارد پوند جمع آوری کرده است و این در حالی است که تنها یک چهارم کل صادرات ترکیه برای سال به حساب می آید.
پایتخت ترکیه، آنکارا و همچنین قطب اشتغال و روابط بین الملل این کشور یعنی استانبول ، نقاط اصلی تجارت ترکیه هستند.
مشاغل محبوب برای فارغ التحصیلان
• مهندسی
• دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
• آی تی
• فروش
• مدیریت زنجیره تأمین
به عنوان یک فردخارجی ، به دلیل محدودیت های دولت در زمینه استخدام به سختی می توانید به کار خود مشغول شوید و باید کار خود را به زمینه های قانونی ، پزشکی و استخراج معادن محدود کنید.
اگر امیدوار هستید که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی تدریس کنید یا وارد صنعت گردشگری شوید ، شانس دارید ، افراد خارجی انگلیسی زبان، در این بخش ها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. اگرچه نیازی به مسلط بودن به زبان ترکی ندارید ، اما برای موفقیت در کار خود ، حداقل به درک کافی زبان ترکی نیاز دارید.
در حالی که هزینه زندگی در ترکیه به طور کلی بسیار پایین تر از اروپا است ، حقوق اکثر این سمت ها، هزینه های اساسی زندگی را پوشش می دهد و نه چیز دیگر.

نحوه اشتغال در ترکیه

برای پیدا کردن کار در ترکیه ، جستجو را از خانه شروع کنید ، زیرا برای دریافت مجوز کار قبل از ورود به کشور ترکیه به تأیید کار نیاز دارید. تعدادی سایت کاریابی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:
Expat.com
iSKUR
Jobs In Istanbul
Marmaris Recruitment
Secretcv.com
Totaljobs – Jobs In Turkey
Yenibiris.com

مشاغل تابستانی

کارهای تابستانی زیادی برای کسانی که دوست دارند طعم فرهنگ ترکیه را ، ضمن کسب مقداری پول بچشند، به خصوص در صنعت گردشگری ، وجود دارد.
از طرف دیگر ، می توانید در آژانس های وسوسه کننده مانند Adecco Turkey ثبت نام کنید و در مورد موقعیت های کوتاه مدت متناسب با تنظیمات خود ، آخرین به روزرسانی ها را دریافت کنید.

مشاغل آموزش

با ادامه ارتباط این کشور با اقتصادهای انگلیسی زبان ، معلمان TEFL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) در تمام نقاط ترکیه و برای دانش آموزان در هر سنی ، جستجو می شوند. تقاضا برای یافتن معلم به ویژه در نقاط مهم از جمله استانبول ، آنکارا و ازمیر زیاد است.
پس از اخذ مدرک لیسانس ، گواهینامه 170 ساعته TEFL و تجربه تدریس در کلاس ، کاندیدای اصلی کار TEFL در ترکیه خواهید بود.

کارآموزی

شما به احتمال زیاد در استانبول فرصت های کارآموزی خوبی پیدا می کنید ، جایی که بسیاری از شرکت های جهانی مانند Google ، Red Bull ، Vodafone و Colgate-Palmolive پایگاه دارند.
از فرصت های کاری کوتاه مدت تا کل سال را، ببینید:
GoAbroad.com
Go Overseas
Graduateland
IAESTE نیز وجود دارد ، سازمانی که کارآموزی را برای دانشجویانی که رشته های علمی و فنی مورد نظر را دنبال می کنند ، فراهم می کند.
برای شروع کارآموزی در ترکیه به یک مجوز کار نیاز دارید که می توانید از کنسولگری ترکیه در کشور خود دریافت کنید.
کارآموزی عمدتا بدون حقوق است ، اما برخی از کارفرمایان اقامت رایگان در سالن های دانشگاه ترکیه و کمک هزینه ماهیانه ، را ارائه می دهند.

ویزاهای ترکیه

هر تبعه ایرانی که به دنبال کار در ترکیه است، باید قبل از ورود به این کشور مجوز کار را تأمین کند.
مجوز کارگران خارجی برای مشاغل خاص از طریق مشاغل صادر می شود و در ابتدا به مدت شش ماه ادامه می یابد و می توان آنها را تا شش سال تمدید کرد.
مراحل کامل دریافت ویزای کاری را در این مقاله توضیح داده ایم.
برای دریافت اجازه اقامت ، باید طی یک ماه پس از ورود به ترکیه، به اداره پلیس محلی خود رفته و ثبت نام کنید.

الزامات زبان

برای اینکه بتوانید راحت در ترکیه کار و زندگی کنید لازم است در حد ابتدایی زبان ترکی را بیاموزید.
اگرچه قبل از ورود به کشور ترکیه یک آزمون زبان استاندارد برای قبولی وجود ندارد ، اما داشتن درک زبان ترکی باعث افزایش چشم انداز شغلی شما و اطمینان از کار شما در سطح بالایی می شود.
اگر مشغول به کار TEFL هستید ، باید به انگلیسی و فقط با یک زبان ترکی مسلط باشید. با این حال ، هرچه زبان ترکی را بیشتر بدانید، زندگی روزمره شما آسان تر خواهد شد.

ساعت کار در ترکیه به چه صورت است؟

از آنجا که 99.8 درصد از جمعیت ترکیه مسلمان هستند ، طبق آمار دولت ، تعطیلات مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.
دو جشنواره اسلامی ، یک جشن سه روزه پایان ماه رمضان و چهار روز جشن فداکاری ، هفت تعطیلات ملی ترکیه را همراهی می کند.
ساعات کار نمی تواند بیش از 45 ساعت در هفته باشد و به طور معمول در طی شش روز تقسیم می شود. ساعت کاری بیشتر مشاغل از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر است ، که امکان زمان شروع زودتر و یا پایان دیرتر آن در ماه های تابستان وجود دارد.
حق استفاده از مرخصی های سالانه با حقوق پس از یک سال خدمت در هر شغل شروع می شود ، که با 14 روز مرخصی برای یک تا پنج سال کار در دسترس است و برای سابقه کار بیش از 15 سال مرحله به مرحله تا 26 روز افزایش می یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *