چرا باید در ترکیه خانه خرید

اگرچه ده ها سال است سرمایه گذاری خارجی در املاک ترکیه بسیار رونق دارد، اما طی سال های اخیر افزایش آن چشم گیر بوده است.

هر نوع سرمایه گذاری که باشید، به هرحال سرمایه گذاری در املاک ترکیه از بسیاری جهات موفق خواهد بود.

در ابتدای امر این نکته را در نظر بگیرید که املاک ترکیه بسیار ارزان تر از املاک اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه ی خلیج فارس هستند و شما با سرمایه گذاری در این املاک در ازای پولی که پرداخت می کنید، سود خیلی بیشتری خواهید برد.

 اگر می خواهید در ترکیه بازنشسته شوید و مقیم و شهروند ترکیه شوید، مزیت آن معافیت از مالیات بر ارث است.

همچنین هزینه ی زندگی در ترکیه بسیار ارزان تر از  بسیاری کشور های معروف است.

 بعد از همه ی این ها باید این حقیقت را در نظر بگیرید که، گذر عمر در ترکیه به کندی صورت می گیرد، مواد غذایی سالم تر و آفتاب همیشه تابان است. این یک شیوه ی محبوب برای زندگی است.

علاوه بر این ها از نظر سرمایه گذاری، اقتصاد ترکیه بسیار وابسته به توریسم است، به همین خاطر همواره از خرید و تنظیم قرارداد درآمد خواهید داشت.

اگر تصمیم دارید برای سپری کردن ایام تعطیلات، در ترکیه ملکی برای خود بخرید، مزایایی شبیه داشتن تعطیلات بیشتر برای شما خواهد داشت.

مزایای خرید خانه در ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول با رشد روز افزون مواجه است و یکی از دلایل آن، امکانی است که دولت ترکیه برای خریداران خارجی فراهم کرده است. با خرید ملک در ترکیه، شما اقامت بلند مدت این کشور را دریافت می کنید.

در ادامه به این سوال که چرا در ترکیه خانه بخریم و خرید خانه در ترکیه چه مزایایی دارد، می پردازیم.

1- ارزش پول

در ترکیه شما واقعا برابر ارزش پول خود را بدست خواهید آورد.

علاوه بر اینکه قیمت ملک در ترکیه علی الخصوص در مقایسه با مقاصد رو به کاهش اروپایی بسیار ارزان است، شما بدون پرداخت مبلغ گزافی می توانید آپارتمان یا ویلایی بسیار زیبا و لاکچری بخرید.

در بسیاری از خانه های نوسازی که شما می توانید بخرید لوازم دکوراسیون بسیار مرغوب، مثل کفپوش سنگ مرمر و حمام های کاشی کاری زیبا به کار برده شده است.

با در نظر گرفتن نرخ ارز، شما می توانید در ازای پولی که پرداخت می کنید، خانه های بسیار خوبی بخرید.

شما می توانید با پولی که در تهران برای خرید یک آپارتمان دوخوابه پرداخت می کنید، در بسیاری از شهرهای ترکیه یک ویلای سه یا چهارخوابه بخرید، که یکی از امتیازات آن قرار گرفتن در یکی از زیباترین کشورهای جهان است.

2- آب و هوای بی نظیر

تصور کنید شما در جایی زندگی می کنید که نیازی نیست دغدغه ی این را داشته باشید که چطور باید ماشین خودرو از زیر برف بیرون بکشید.

محققان ثابت کرده اند که ویتامین D یکی از مفیدترین مکمل ها برای سلامتی ماست و این ویتامین از طریق آفتاب بدست می آید.

با زندگی در ترکیه دیگر نگران ابتلا به بیماری های فصلی نخواهید بود، زیرا ۳۰۰ روز ایام سال را با طلوع زیبا و گرمابخش آفتاب بیدار خواهید شد.

قطعا آب و هوای هیچ کشوری بی نقص نیست.

ترکیه نیز مثل بسیاری مناطق دیگر بارندگی دارد و این بارندگی می تواند سخت و سنگین باشد، اما گرمای لذت بخشی در تمام سال در اطراف Riviera  ترکیه وجود دارد و دمای هوا در زمستان به ندرت به کمتر از ۵ درجه سلسیوس می رسد.

3- هزینه زندگی

فرقی نمی کند که در کدام منطقه از ترکیه سکونت داشته باشید، بیشتر هزینه های زندگی که پرداخت می کنید، بسیار ارزان تر از محل زندگی خودتان است.

هزینه ی مالیات، بازسازی، نگهداری، غذا و نوشیدنی، خوار و بار روزانه و حمل و نقل خیلی بیشتر از آن چیزی است که درایران پرداخت می کنید،نیست.

چه فردی باشید که چیزهای گران قیمت می پسندد، چه فردی اقتصادی، گزینه های متنوعی متناسب با انواع سبک زندگی خواهید داشت.

در املاک ترکیه انواع ملک از آپارتمان تک خوابه ی ساده گرفته تا ویلای ۵ یا حتی ۶ خوابه ی مجلل با استخرهای خصوصی و زمین های فوق العاده برای خرید وجود دارد.

4- دسترسی آسان

حمل و نقل ترکیه عالی است و هنوز هم ارزان و قابل اطمینان است. به خاطر وجود فرودگاه هایی که در تمام سال دسترسی به آن ها آسان است، خانه ای که برای تعطیلات در نظر گرفته اید، در هر منطقه ای از ترکیه که باشد، با شما فاصله کمی خواهد داشت.

معمولا قطارها بین شهرهای مهمی چون استانبول، آنکارا و ازمیر حرکت می کنند.

اتوبوس های Dolmus به وفور برای سفرهای بین شهری وجود دارند، شبکه ی اصلی اتوبوس بین شهرهای مهم در دسترس است.

سفرهای هوایی در داخل ترکیه ارزان و رایج است و اکثر فرودگاه ها دارای پروازهای بین المللی نیز هستند.

5- وضعیت سکونت در ترکیه

از عمده دلایل معروف برای خرید خانه در ترکیه، وجود سیاست بازرگانی آزاد و موفق ترکیه است که سرمایه گزاران را به سکونت در ترکیه تشویق می کند.

وقتی ملک خود را در ترکیه خریداری نمودید و به نام خود ثبت کردید دیگر قادر خواهید بود برای اقامت در ترکیه درخواست بدهید.

به عنوان یک صاحب ملک در ترکیه در صورتی که بخواهید درخواست اقامت بدهید به ویژه اگر تمایل داشته باشید زمان بیشتری صرف کنید، قطعا آزادی عمل بیشتری خواهید داشت.

اگر می خواهید از ملک خود در ترکیه برای ایام تعطیلات استفاده کنید، ویزای توریستی از نظر مدت زمان ماندن در این کشور محدودیت ایجاد می کند.

اما اگر مقیم این کشور باشید می توانید به دلخواه خود رفت و آمد داشته باشید.

قطعا اگر می خواهید برای همیشه به ترکیه بروید، تنها راه ماندن در این کشور، داشتن اقامت بلند مدت است که این مجوز می تواند به شما فرصت کسب شهروندی ترکیه در آینده را نیز بدهد.

6- غذای ترکیه ای

شما این بخش را تکمیل کنید!

چه کسی تا به حال طعم غذاهای ترکیه ای را نچشیده است؟

به نظر ما که هیچکس.

فرقی ندارد که شما در یک رستوران مجلل باشید یا یک رستوران محلی، به هرحال در هرجای ترکیه که باشید طعم غذای با کیفیت و اصیل ترکیه را خواهید چشید.

یکی از نقاط قوت زندگی در ترکیه غذا های ترکیه است، زیرا بسیار سالم هستند.

تمام مواد غذایی که در ترکیه تولید می شوند به صورت محلی پرورش داده می شوند و تازگی آن ها باعث می شود از مواد غذایی که در سوپر مارکت محل زندگیتان تهیه می کنید مغذی تر باشند.

7- فرآیند خرید آسان

ده سال پیش فرآیند خرید ملک در ترکیه بسیار طولانی بود و برای گرفتن سند باید مدت زیادی منتظر می ماندید. اما  امروزه دولت ترکیه در این روند تحولی ایجاد کرده و آن را نسبت به گذشته آسان تر کرده است. انتخاب خانه تا ثبت سند شما می تواند ظرف مدت دو هفته انجام گیرد.

8- مالیات در ترکیه

در ترکیه سیاست مالیات بر ارث وجود ندارد و بحثی نیز در خصوص اجرای چنین سیاستی نیست.

با در نظر گرفتن تعداد بالای افرادی که خرید خانه در ترکیه را برای دوران بازنشستگی ترجیح می دهند، توجه به این وِیژگی حائز اهمیت است.

هنگام خرید خانه در ترکیه، دریافت شماره مالیاتی الزامی است. مالیات خرید ملک در ترکیه  3 % است.

اگر ملک خود را اجاره دهید، مالیات بر درآمد اجاره نیز باید پرداخت نمایید که از 15 درصد شروع می شود.

چرا باید در ترکیه خانه خرید

هزینه های سالانه برای خرید ملک در ترکیه

صورتحساب ماهانه قبوض

این هزینه ها شامل آب،برق، گاز و هزینه اینترنت میشود. اینترنت برای شما حدود ماهی 50 لیر می شود.

مالیات سالانه ملک در ترکیه

بسته به تعداد اعضا در سند و قیمت ملک متفاوت است.

سالانه 0.03 درصد از ارزش ملک، به شهرداری مالیات پرداخت می شود.

مالیات بر تولید زباله

این مالیات سالی یکبار باید پرداخت شود و بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت است.

بیمه اجباری زلزله

بیمه زلزله طبق قانون اجباری است. هزینه بیمه بین شرکت های مختلف متفاوت است و بر اساس متراژ آپارتمان محاسبه می شود. هزینه آپارتمان 70 متری تقریبا 250 لیر در سال است.

می توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر، ملک خود را  بیمه لوازم و آتش سوزی نیز نمایید .

هزینه نگهداری

با خرید یک واحد آپارتمان در یک مجتمع مسکونی در استانبول، باید ماهانه مبلغی بابت هزینه نگهداری پرداخت کنید. این مبلغ برای هزینه هایی مانند برق و آب مشاع، نگهداری استخر و هر گونه امکانات دیگر که به تصویب هیئت مدیره رسمی مجتمع رسیده باشد، صرف می شود.

اگر خانه ویلایی دارای استخر یا آپارتمانی خارج از مجتمع داشته باشید، مبلغی را برای انجام این خدمات توسط شرکتهای خدماتی دیگر در نظر بگیرید.

هزینه بیمه درمانی

اگر قصد خرید خانه در ترکیه و اقامت در این کشور را دارید، باید هزینه بیمه درمانی را نیز پرداخت نمایید.

خرید ملک در ترکیه به لیر

قیمت ملک در ترکیه، مانند ایران در شهر های مختلف متفاوت است . خرید خانه در استانبول بالاترین رتبه را در سال گذشته در ترکیه داشته است.

سایر شهرهای ترکیه در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. استانبول به دلیل چند فرهنگی بودن و گردشگران فراوانی که همواره در آنجا حضور دارند و آنجا شادابی ویژه ای بخشیده اند، نسبت به سایر شهرهای ترکیه مهاجرپذیرتر است. همچنین قیمت ملک در استانبول گرانتر از سایر شهرهاست.

می توانید قیمت خانه در استانبول به لیر را در سایت املاک پیله ببینید.

قیمت آپارتمان در استانبول به لیر

منطقه Esenyurt از مناطق پرطرفدار سرمایه گذاران خرید ملک در ترکیه است، شما یک واحد فلت را می توانید با قیمت 248000 لیر در این منطقه بخرید. برای مشاهده جزئیات و قیمت سایر واحد های این آپارتمان در Esenyurt استانبول کلیک نمایید.

خدمات پزشکی در ترکیه

خدمات پزشکی در ترکیه طی ده های اخیر پیشرفت فراوانی داشته است. بیمارستان های ترکیه به سطح استانداردهای جهانی ارتقا یافته اند. پزشکان حرفه ای با مهارت و تخصص بالا ، با قیمت معقول در ترکیه مشغول به فعالیت هستند.

سالانه افرادی از سراسر جهان برای درمان به ترکیه سفر می کنند.

از این رو این فرصت برای پزشکان فراهم است تا با مهاجرت به ترکیه به استخدام مراکز درمانی این کشور درآیند.

با هر نوع اقامتی در ترکیه می توانید خود را بیمه درمانی کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *