چشم انداز اقتصاد ترکیه در 2050

چشم انداز اقتصاد ترکیه در 2050

بر اساس گزارش PRICEWATERHOUSE COOPERS، ترکیه می تواند یازدهمین اقتصاد بزرگ در سال 2050 شود.

در گزارشی که توسط Pricewaterhouse Coopers منتشر شده است، چشم انداز اقتصاد ترکیه در 2050 نشان می دهد که این کشور تا آن موقع می تواند به یازدهمین اقتصاد برتر دنیا تبدیل شود.

براساس همین گزارش، جایگاه بزرگترین اقتصادهای جهان می تواند در این لیست تغییر کند و چین به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد، در حالی که هند رتبه دوم را کسب می کند.

گزارش موسوم به “جهان در سال 2050” تهیه شده توسط شرکت تحقیقاتی مستقر در لندن نشان می دهد که کشورهای در حال توسعه ی امروز به زودی به اقتصادهایی تبدیل می شوند که می توانند با غولهای اقتصادی جهانی رقابت کنند.

براساس این گزارش، چین از ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد پیشی خواهد گرفت و می تواند تا سال 2030 به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.

تا سال 2050، هند می تواند در جایگاه دوم قرار بگیرد و آمریکا را پشت سر بگذارد.

از سوی دیگر اندونزی می تواند به مقام چهارم برسد و از کشورهایی مانند ژاپن و آلمان پیشی بگیرد.

براساس این گزارش، پیش از سال 2050، شش گزینه از هفت اقتصاد بزرگ جهان می توانند از بین اقتصادهای نوظهور باشند.

این گزارش پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی چین (GDP) می تواند به 49.9 تریلیون دلار در سال 2050 برسد.

در حالی که ایالات متحده به 34.1 تریلیون دلار، هند به 28 تریلیون دلار، اندونزی 7.3 تریلیون دلار و برزیل به 6.5 تریلیون دلار می رسد.

چشم انداز اقتصاد ترکیه در 2050: کشورهای E7

در این گزارش، کشورهای E7 (اقتصادهای در حال توسعه) که 35 درصد از اقتصاد جهانی را تشکیل می دهند، در سال 2050 به 50 درصد از اقتصاد جهانی خواهند رسید.

در این حالت، ترکیه ممکن است در سال 2050 از نظر اندازه تولید ناخالص داخلی، براساس برابری قدرت خرید، رتبه دوم را در بین کشورهای E7 حفظ کند.

براساس این گزارش، اقتصاد ترکیه موفق خواهد شد در بین بزرگترین اقتصادهای جهان قرار بگیرد.

بر اساس این فرض که ترکیه به طور متوسط 3.7 درصد رشد متوسط سالانه را خواهد داشت، تولید ناخالص داخلی که در حال حاضر حدود 800 میلیارد دلار آمریکا است، در سال 2030 به 1 تریلیون و 650 میلیارد دلار آمریکا خواهد رسید.

در سال 2050، ترکیه با تولید ناخالص داخلی 4 تریلیون دلار به عنوان یازدهمین اقتصاد در این فهرست جای خواهد گرفت.

در این گزارش همچنین آمده است: “در طولانی مدت، سرمایه گذارانی که با صبر و شکیبایی بر مشکلات موقتی غلبه می کنند، می توانند با سرمایه گذاری در ترکیه که دارای سریعترین پتانسیل رشد است، منافع قابل توجهی کسب کنند.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *