رئیس هیئت مدیره مسکن آلتان الماس با توجه به افزایش قیمت مسکن که در راه است از شهروندان خواست تا سریعا برای خرید ملک اقدام نمایند. کاهش ساخت و ساز در ترکیه، افزایش تقاضا. آلتان الماس در بیانیه ای گفت: “در دو سال گذشته به دلیل مازاد مسکن خالی این بازار با رکود مواجه شده بود. مجوز ها گرفته می شد و ساخت و ساز ها انجام می شد، که این باعث به وجود آمدن مازاد واحد خالی و کاهش قیمت مسکن شده بود. شرکتها با ارائه پیشنهادات تخفیف سعی در ترغیب مشتری برای خرید مسکن را داشتند. همچنین دریافت مجوز و احداث پروژه های جدید نیز با کاهش چشمگیری رو به رو شده بود. با نگاه به داده ها، طبق ارقام موجود در شش ماهه سال 2019 ، ساخت و سازهای جدید تقریبا ناچیز بوده است. تنها 120 هزار پروژه مسکونی جدید در ترکیه مجوز ساخت دریافت کرده اند. این رقم در سال گذشته 360 هزار و 2 سال قبل 680 هزار بود. از آنجا که ساخت و ساز جدیدی انجام نخواهد گرفت، خانه های موجود با ارزش خواهند شد. در شش ماه آینده هیچ مسکن جدیدی ساخته نخواهد شد. شرکت های خانه سازی واحد های خود به فروش خواهند رساند. با کاهش نرخ بهره ی اعتبارات مسکن فروش ملک رونق پیدا خواهد کرد.” با کاهش موجودی مسکن، خانه های در دست با ارزش خواهند شد. آلتان الماس با بیان اینکه تقاضا برای مسکن افزایش یافته است، گفت: “با توجه به نرخ بالای بهره ها این فرصتی است برای کسانی که تقاضای خرید مسکن را به تعویق انداخته اند. خانه های موجود ارزشمندتر خواهند شد. در حال حاضر خانه هایی تولید می شود که دارای هزینه های ساخت قدیمی هستند، افزایش هزینه های ساخت و ساز در این خانه ها منعکس نشده است. بنابراین قیمت واحد های جدیدی که احداث خواهند شد به مراتب بالاتر خواهد بود. قیمت مسکن جدید 35 درصد بیشتر خواهد بود. با کاهش موجودی قیمت ها افزایش خواهند یافت”. او افزود قیمت مسکن افزایش خواهد یافت.

کاهش واحدهای مسکونی،قیمت خانه را افزایش خواهد داد

رئیس هیئت مدیره مسکن آلتان الماس با توجه به افزایش قیمت مسکن که در راه است از شهروندان خواست تا سریعا برای خرید ملک اقدام نمایند.

کاهش ساخت و ساز در ترکیه، افزایش تقاضا.


آلتان الماس در بیانیه ای گفت: “در دو سال گذشته به دلیل مازاد مسکن خالی این بازار با رکود مواجه شده بود. مجوز ها گرفته می شد و ساخت و ساز ها انجام می شد، که این باعث به وجود آمدن مازاد واحد خالی و کاهش قیمت مسکن شده بود.

شرکتها با ارائه پیشنهادات تخفیف سعی در ترغیب مشتری برای خرید مسکن را داشتند. همچنین دریافت مجوز و احداث پروژه های جدید نیز با کاهش چشمگیری رو به رو شده بود. با نگاه به داده ها، طبق ارقام موجود در شش ماهه سال 2019 ، ساخت و سازهای جدید تقریبا ناچیز بوده است. تنها 120 هزار پروژه مسکونی جدید در ترکیه مجوز ساخت دریافت کرده اند.

این رقم در سال گذشته 360 هزار و 2 سال قبل 680 هزار بود. از آنجا که ساخت و ساز جدیدی انجام نخواهد گرفت، خانه های موجود با ارزش خواهند شد. در شش ماه آینده هیچ مسکن جدیدی ساخته نخواهد شد. شرکت های خانه سازی واحد های خود به فروش خواهند رساند. با کاهش نرخ بهره ی اعتبارات مسکن فروش ملک رونق پیدا خواهد کرد.”

با کاهش موجودی مسکن، خانه های در دست با ارزش خواهند شد.


آلتان الماس با بیان اینکه تقاضا برای مسکن افزایش یافته است، گفت: “با توجه به نرخ بالای بهره ها این فرصتی است برای کسانی که تقاضای خرید مسکن را به تعویق انداخته اند. خانه های موجود ارزشمندتر خواهند شد. در حال حاضر خانه هایی تولید می شود که دارای هزینه های ساخت قدیمی هستند، افزایش هزینه های ساخت و ساز در این خانه ها منعکس نشده است.

بنابراین قیمت واحد های جدیدی که احداث خواهند شد به مراتب بالاتر خواهد بود. قیمت مسکن جدید 35 درصد بیشتر خواهد بود. با کاهش موجودی قیمت ها افزایش خواهند یافت”. او افزود قیمت مسکن افزایش خواهد یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *